czwartek, 8 grudnia 2016

Dramat Platformy Obywatelskiej! Przegrała wybory uzupełniające w Krakowie!

Od ponad dwóch lat J.Em. kardynał Stanisław Dziwisz jest w wieku emerytalnym. Dla „kościoła łagiewnickiego” wydawało się oczywiste, że jego następcą zostanie ktoś z dotychczasowego układu kurialno - towarzyskiego. Można było się tylko zastanawiać, czy będzie to Ryś czy Raś. Czy biskup Grzegorz czy brat posła PO Dariusz? Tymczasem Franciszek Papież zrobił całemu towarzystwu brzydkiego psikusa i na strażnika konfesji świętego Stanisława mianował przedstawiciela „kościoła toruńskiego”. Pisowca, mohera i wstecznika.

Albowiem dotychczasowy arcybiskup łódzki, JE Marek Jędraszewski to hierarcha konserwatywny jak na niewyśrubowane polskie standardy. Zdarzało mu się wypowiadać przeciw galopującemu akukumenizmowi, podpadł też lewakom za pochwałę drukarza, który odmówił świadczenia usług na rzecz środowisk LGBT. Słowem, wygląda na porządnego człowieka. Niech mu błogosławi Najświętsza Maryja Panna, której święto Niepokalanego Poczęcia dziś obchodzimy!

Takie piękne były te Światowe Dni Młodzieży w Krakowie! A tu w podzięce za nie jakże okrutny afront! Czyżby limuzyna, którą wożono na Małopolsce Franciszka Papieża, była zbyt burżuazyjna?6 komentarzy:

 1. No ale sprawy jazz-uitów z Łodzi to mu mimo wszystko nie podaruję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jazzuici :D Kupuję :)

   Usuń
  2. Ojtam, ojtam, teraz kto na Łódź - oto jest pytanie.

   jwk

   Usuń
 2. Czcigodny Krusejderze
  Ja bym to złożył na karb statystyki. Nawet geniuszowi może się zdarzyć lapsus a Franciszkowi zrobić lub powiedzieć coś z sensem. Nobody's perfect. Jak słusznie zauważył szanowny JWK łódzka nominacja wyjaśni czy to nowy "trynd" czy tylko wypadek przy pracy.
  Jako chrześcijanin innej konfesji mało wiem o osobie JE księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ale histeryczny kwik połączonych kahałów GW no Prawdy i Żydownika Powszechnego cieszy moje uszy niczym muzyka Mozarta. Bo jest najlepszym potwierdzeniem (polska specyfika powoduje że jest to sprawa "ogólnopolska" a nie "wewnątrzkatolicka") że jest za co podziękować Panu Bogu.
  Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Krótkie pytanie: wiesz, że dany ksiądz jest gejem. Zgłaszasz to do kurii. Kuria nie podejmuje reakcji bądź reakcja jest symboliczna. Co robisz dalej?

  OdpowiedzUsuń