środa, 21 maja 2014

Znowu w życiu mi nie wyszło ...

Wprawdzie "Młot Na Posoborowie" jest poświęcony mocnemu masakrowaniu modernistów, ale równie uważnie przyglądamy się tradycjonalistycznemu poletku, by piętnować pojawiające się na nim nieprawidłowości czy nadużycia.

Parę dni temu w Internecie pojawił się kolejny łzawy apel:

"Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 potrzebuje Państwa pomocy. Pozostało nam 19.000 zł [z 47.565 zł - MNP] do spłacenia faktury za wydanie książki autorstwa Roberto de Mattei „SOBÓR WATYKAŃSKI II. Historia dotąd nieopowiedziana”. Wpłacając przynajmniej 55 zł za 1 książkę można pomóc nam w spłacie tego zobowiązania."


Zamieszczono pod nim skan faktury , nieco o sprawie mówiący. Spójrzmy na wielkość nakładu – aż 3000 szt. Ciekawe, kto miałby tę książkę kupować ?! Podmioty działające w naszej niszy wiedzą, że w miarę szybko da się upłynnić kilkaset sztuk tytułu. Powiedzmy, że nakład 500 sztuk byłby tu uzasadniony. Taki poziom sprzedaży powinien też pozwolić na pokrycie wszystkich kosztów związanych z projektem. W kieszeni zostałoby też wykładane 37.750 zł (2500 szt x 15,10 zł), może parę tysięcy mniej, bo byłaby wyższa cena jednostkowa książki.


Dziwne, że tego nie wie osoba, która działa już w czwartej bodajże podobnej fundacji. Dziwne tym bardziej, że poprzedni podmiot (Instytut Summorum Pontificum) został przez prezesa uśmiercony przy narodzinach jeszcze bardziej lekkomyślną i kosztowną decyzją o publikacji dzieł abp. Nowowiejskiego. Agonia ISP była przykra dla wszystkich mających nieprzyjemność wplątania w temat; w praktyce w tym stanie trwa do dziś, bowiem – wbrew wielokrotnie składanym oświadczeniom – ISP zlikwidowany nie został.

Państwa ocenie pozostawiam decyzję, czy warto po raz kolejny złożyć się na 25 000 zł dla CKiT (zbierają bowiem jeszcze także na Nova et Vetera: w II etapie naszej akcji będziemy mieli do podjęcia spłatę faktury za wydanie ostatniego numeru magazynu Nova et Vetera. Tym razem będziemy potrzebować czterokrotnie mniejszej kwoty, bo zaledwie 5904 zł.), czy warto wspierać osoby, które niczego się nie uczą na swoich błędach, których działalność jest nieprzejrzysta i nie spełnia wymogów przepisów prawa powszechnie obowiązującego np. w zakresie udostępniania sprawozdań z działalności. Wpłaćcie, zwłaszcza jeśli sądzicie, że projekty później zrealizowane przez CKiT (Faktura za "Sobór" miała być opłacona do 22 marca 2013 r.) za kilka miesięcy nie będą znów wymagały dofinansowania liczonego w dziesiątki tysięcy złotych.Fundacje powinny stanowić działalność dobroczynną, pro publico bono. Niech angażują się w nią ludzie, którzy chcą wydawać na coś pożytecznego pieniądze własne i przyjaciół. Jeśli ktoś potrafi przy okazji gromadzić i zarabiać pieniądze, to tym lepiej dla sprawy. Osobnikom, którzy mogą zajmować wyłącznie stanowiska prezesów, którym najlepiej w życiu wyszły … włosy, ozięble dziękuję za lata niesolidnej pracy za cudzą forsę.

339 komentarzy:

 1. Każda działalność społeczna wymaga czasu. Jest całkowicie normalne, że jeśli ktoś podejmuje aktywność pełnoetatową - a tyle czasu trzeba poświęcić, żeby działać na jakimś polu na poważnie - to zasługuje na normalne wynagrodzenie. Lewicowi działacze dostają grube pieniądze od zachodnich fundacji i to jest po prostu fakt. My możemy przejść nad tym do porządku dziennego i obserwować, jak ci ludzie zmieniają rzeczywistość w czasie, gdy my zajmujemy się "prawdziwą pracą" (bo z Pana komentarza wynika, że praca na rzecz Tradycji, że aktywność społeczna to nie "prawdziwa praca" tak jak np. praca w banku czy w warsztacie samochodowym). Możemy też zacząć traktować te sprawy na poważnie i przyjąć postawę obywatelską - jeśli sami nic albo niewiele robimy, to pomóżmy finansowo działać tym, którzy coś konkretnego robią.

  Komentarz jest, łagodnie mówiąc, niemądry, opiera się na jakichś dziwnych libertariańskich założeniach. Prawda jest taka, że każdy odpowiedzialny tradycjonalista ma obowiązek finansowo lub swoim czasem wspierać to, co uważa za słuszne - inaczej zawsze będziemy o dwa kroki za finansowaną przez bogatych bankierów lewicą. Można się oczywiście zastanawiać, jaka forma wsparcia jest najbardziej odpowiednia. Mętne zarzuty o niegospodarność i brak sprawozdań powinno się pisać pod imieniem i nazwiskiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Anonimowy, po pierwsze to gratuluję odwagi w podpisaniu wpisu imieniem i nazwiskiem ;) A po drugie, nie rozumiem zarzutu przyjęcia libertariańskiego założenia. Jakby Fundacja umieściła w sieci sprawozdanie za 2012 (za 2013 ma czas do końca czerwca, ale coś cząstkowego można by umieszczać), to spojrzałbym na poziomy zadłużenia, na rozliczenia międzyokresowe, na gotówkę w drodze itp. i wiedziałbym, czy te 25 000 zł to ogół kłopotów finansowych podmiotu, czy wypadek przy pracy, podczas gdy pozostałe projekty finansują się poprawnie.

   Usuń
  2. Zarzut wiąże się przede wszystkim ze stanowiskiem wyrażonym w ostatnim akapicie. Nosi ono znamiona antropologii indywidualistycznej i ignoruje rzeczywistość, w której potrzebny jest dobry katolicki fundraising i dobrze działające katolickie organizacje świeckich służące upowszechnianiu Tradycji. Prawda jest taka, że aby się za te rzeczy porządnie zabrać, nie wystarczy czas wolny i weekendy. U tradycjonalistów trzeba budować świadomość, że naturalnym odruchem jest finansowe wsparcie godnych uwagi inicjatyw. Nie chcę oceniać treści zarzutów o niegospodarność CKiT, ale wydaje mi się, że ich rzucanie w takim kontekście, rozwiązywanie wszelkich wątpliwości na szkodę tego podmiotu, nie służy za bardzo budowaniu takiej postawy. Cieszę się, że mogłem przeczytać książkę prof. de Mattei i z tego, co zrozumiałem, proponowane wsparcie dla CKiT miałoby po prostu polegać na kupieniu tej książki w promocyjnej cenie. Obce mi są dziwne wojenki pomiędzy różnymi frakcjami wciąż nielicznego środowiska polskich tradycjonalistów, jakieś dziwne personalne animozje - trzeba z tym skończyć i zawsze się zastanowić dwa razy przed pisaniem podobnych rzeczy.

   Tyle - a "anonimowy" pozostaję, bo jedyny mój zarzut dotyczy mało przemyślanego komentarza.

   Usuń
  3. Jestem jak najbardziej za fundraisingiem, szczególnie za katolickim! Być może dla Pana to jest puste pojęcie: zebrać kasę i "działać". Dlatego proponuję zapoznać się z polską Deklaracją Etyczną Fundraisingu http://fundraising.org.pl/wp-content/uploads/2012/06/DeklaracjaEtyczna.pdf, która powinna obowiązywać dwie strony: fundraisera oraz organizację wydającą środki. Są tam m.in. takie punkty:

   3) Organizacje i fundraiserzy są moralnie odpowiedzialni za praktykę trzeciego sektora
   i społeczeństwa obywatelskiego oraz powinni uwzględniać ich dobro w swoim postępowaniu.

   6) Organizacje i fundraiserzy postępują zgodnie z zasadami prawdomówności i uczciwości.

   9) Organizacje i fundraiserzy postępują zgodnie z prawem regulującym działalność
   organizacji pozarządowych i fundraisingu oraz działają na rzecz regulacji prawnych
   sprzyjających przestrzeganiu zasad etyki zawartych w niniejszej Deklaracji.

   11 pkt 2) Organizacja rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków w zakresie sprawozdawczości,
   w szczególności publikuje w sposób określony w ustępie poprzedzającym
   pełne sprawozdania merytoryczne i finansowe oraz podaje do publicznej
   wiadomości skład osobowy organów zarządzających i nadzorczych.

   12 pkt 1) Organizacja szanuje autonomię darczyńcy, w szczególności przeznacza i wydatkuje
   środki zgodnie z jego wolą.

   13 pkt 1) Organizacja wydatkuje pozyskane środki w sposób oszczędny i efektywny.

   Pozdrowienia

   Usuń
  4. Mimo wszystko nie rozumiem, co jest niestosownego w namowie do kupienia książki w promocyjnej cenie. Tym bardziej, że książkę każdy tradycyjny katolik powinien poznać. Swoją drogą - obserwuję działalność CKiT wokół duszpasterstwa Tradycji w Warszawie, mam pewne porównanie z innymi ośrodkami Summorum na terenie Polski. I powiem jedno - naprawdę, aktywność Centrum jest bardzo duża (wystarczy przejrzeć ich stronę). Kontestować można wówczas, jeśli samemu robi się coś porównywalnego, ma się własne doświadczenie w działalności pozarządowej lub wykaże się ewidentne nieprawidłowości.

   Usuń
  5. "Kontestować można wówczas, jeśli samemu robi się coś porównywalnego, ma się własne doświadczenie w działalności pozarządowej lub wykaże się ewidentne nieprawidłowości."

   Spełniam łącznie wszystkie kryteria wskazane przez Anonimowego.

   Usuń
  6. Robi się coraz ciekawiej ...

   Tylko czekać na CBŚ / CBA ...

   Usuń
  7. Skoro taka okoliczność została przywołana, szanowny Krusejderze, chciałbym zapytać - w jaki sposób finansowana była/jest działalność pozarządowa, którą Pan prowadzi? Nie chodzi mi o konkretne źródło czy fundusz, ale sposób finansowania działalności. Stosunkowo łatwo jest na "neutralną" z perspektywy panującej ideologii działalność pozyskać środki z funduszy rządowych, ze środków Eurosojuzu lub z pieniędzy zachodnich fundacji popierających nasze "społeczeństwo obywatelskie".

   Schody zaczynają się wówczas, gdy zabieramy się za coś - jak CKiT - co w bliski sposób wiąże się z Tradycją i jest niepoprawne politycznie. Wtedy o pieniądze trudniej, trzeba je zbierać od prywatnych darczyńców. Często trudno związać koniec z końcem - bo po 50 latach PRL i 25 latach III RP Polacy w większości stracili naturalny odruch, choćby symbolicznego, wsparcia wartości, które są im bliskie.

   Nie chcę się wdawać w dyskusję na temat szczegółów działalności CKiT. Myślę jednak, że normalną rzeczą jest budowanie w tradycjonalistach postawy, że wsparcie finansowe sensownych inicjatyw jest naturalnym odruchem. Wewnętrznych utarczek pomiędzy tradycjonalistami należy za wszelką cenę unikać - chyba, że ktoś w ewidentny sposób przekroczy pewne granice, wyznaczone przez chrześcijańską etykę. Prośba o kupowanie dobrej i ważnej książki w promocyjnej cenie to nie jest w żadnym razie przekroczenie dopuszczalnych granic.

   Usuń
  8. W oparciu o własne doświadczenia napisałem powyżej: "Agonia ISP była przykra dla wszystkich mających nieprzyjemność wplątania w temat". Ufam, że ta wiadomość powinna Panu wystarczyć. Parę lat wcześniej zostałem skarbnikiem konserwatywnego stowarzyszenia i wydobyłem go ze śmierci klinicznej spowodowanej brakiem płynności. Ale tamtejszy prezes słuchał dobrych rad i doskonale sobie radzi do dziś bez mojej pomocy.

   Nie róbmy też z ceny 55 zł promocyjnej. Tak ważna książka nie powinna być drożej sprzedawana.
   60 zł to rozsądny max, 85 to zdzierstwo. W dodatku nasz malutki rynek zna już chyba politykę sprzedażową prezesa, czyli niebotyczne ceny na początku i obniżki ceny po paru miesiącach. To dodatkowo może wpływać na kłopoty ze sprzedażą tych 3000 sztuk dzieła.

   Usuń
  9. Ośmielam się wyrazić votum separatum co do twierdzenia o zawyżeniu ceny:

   Pan powinien znać zjawisko pod roboczą nazwą: "ręce, które leczą". Książka (jakakolwiek), która dosłowne przeszła przez właściwe ręce, zasługuje na docenienie, przez odpowiednio wysoką cenę - czyli na "szlachetne" wycenienie. Dotyczy to, w pierwszej kolejności, rąk plenissimo titulo Prezesa.

   Usuń
  10. Jak mam moje pragnienie ilości od [SAMMYLOANCOMPANY@YAHOO.COM]

   Nazywam się pani JULIEN Garcia. Mieszkam w Teksasie U, S, A i jestem szczęśliwa kobieta dzisiaj? i powiedziałem mój własny, że każdy kredytodawca, że uratować swoją rodzinę z naszej złej sytuacji, odniosę się każdą osobę, która szuka pożyczki do niego, dał mi szczęście dla mnie i mojej rodziny, byłem w potrzebie pożyczki S $ 250,000.00 aby rozpocząć swoje życie na całym jak jestem samotną matką z 3 dzieci poznałem uczciwego i Bóg obawiając pożyczki pożyczkodawcy człowieka, który mi pomóc z kredytu S $ 250,000.00. Dolarów, bo to bóg obawiając się człowiekiem, jeśli jesteś w potrzebie pożyczki i będziesz spłacać kredytu skontaktuj mu powiedzieć mu, że jest pani Julien, które odnoszą się do niego. skontaktować mr Sammy e-mail: (sammyloancompany@yahoo.com) Dziękuję.

   Usuń
  11. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
   i warunki.
    
   CIMB BANK

   Usuń
  12. Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.


   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.
   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.

   Usuń
 2. Popieram.
  I tak na marginesie, po co było wydawać kolejną książkę, jak jeszcze Wielowieyski jest nie skończony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam wszystkich, jestem Wilona Walker obecnie mieszka w Teksasie U.S.A. jestem wdowa w chwili z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej we wrześniu 2015, a ja potrzebowałem na refinansowanie i płacić rachunki i rozpocząć działalność gospodarczą. Próbowałem poszukujących kredytów z różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesu, a większość banków zmniejszyła mój kredyt. Ale, jak Bóg chciał, że poznałam człowieka Bożego przez przyjaciela o imieniu Morgan Steev i mam pewną sumę pożyczki $ 600.000,00, a dziś jestem właścicielem firmy i moje dzieci mają się dobrze w tej chwili. Tak mój przyjacielu, jeśli trzeba skontaktować każde przedsiębiorstwo w odniesieniu do zabezpieczenia pożyczki o niskim oprocentowaniu w wysokości 3% i lepsze plany i harmonogram spłaty, skontaktuj się pani Sara Cruz (goldloancompany1234@gmail.com) On nie wie, że robię to, ale jestem bardzo szczęśliwy i teraz postanowiłem niech ludzie wiedzą więcej o nim, on oferuje wszystkie rodzaje kredytów dla jednostek i spółki, a także chcę, aby Bóg błogosławił go bardziej. Można się z nim skontaktować poprzez jego email poprzez: [goldloancompany1234@gmail.com] Tel: 0092348163299373

   Usuń
 3. Nowowiejski a nie Wielowiejski

  Dziwne że CKiT dalej wydaje nowe ksiazki nie wyprzedając starych. Daj filozofowi biznes a roztwoni pieniadze i to kupę pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. [1]
  Dzień dobry!

  Ośmielam się poruszyć parę zagadnień:

  Zarząd aktualnie promowanej "ząbkowickiej" fundacji mógłby poprosić o konsultacje kogoś z redakcji "Frondy" - na temat uzyskiwania pieniędzy "na kulturę" ze środków ministerialnych.

  Skoro liczy się na wsparcie, to należało (i to dawno temu) fundację (podobno już kolejną) zorganizować w sposób umożliwiający uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego (OPP) - wtedy możliwe byłoby finansowanie z odpisu podatkowego. Czy CKiT "Wiedeń 1683" kiedykolwiek występowało o statusu OPP - a jeśli występowało, to z jakim skutkiem (w przypadku braku zgody władz na taki status, przydałoby się podać przyczynę odmowy).

  "FUNDACJA POKOLENIA BENEDYKTA XVI INSTYTUT SUMMORUM PONTIFICUM" (nr KRS: 0000330925) jest nadal wskazywana jako działający podmiot prawa - z tym samym prezesem, co w przypadku "nowszego bytu fundacyjnego". Czy w obydwu fundacjach z tym samym Prezesem, zarządowi wypłacane jest wynagrodzenie?

  Skan całej faktury (ze wskazaniem jej wystawcy) mógłby kogoś skłonić do skierowania pieniędzy wprost na rachunek Wierzyciela - by pieniądze zostały przeznaczone wyłącznie na zapłacenie długu.

  Publiczne poproszenie o pomoc dwa miesiące po dacie wymagalności świadczenia może skłaniać do zastanowienia nad przyczyną takiego opóźnienia. Przecież wcześniejsza pomoc zmniejszyłaby wysokość odsetek (ustawowych lub umownych) oraz mogłaby uchronić Zamawiającego (występującego w imieniu Dłużnika) przed ewentualnym powiadomieniem organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa; oszusto lub wyłudzenie (art. 286 KK) część wierzycieli wskazuje w przypadku problemów z uzyskaniem świadczenia od dłużników.

  Cena 55 (za jeden egzemplarz książki) przewyższa koszty druku z faktury (15 złotych) o 40 złotych. Daleki jestem od twierdzenia, że druk to całość kosztów, ale trzeba brać pod uwagę okoliczności, więc zastanawiać może dążność do utrzymania ceny. Różne "tanie książki" (miejsca wyprzedawania książek) zarabiają na chęci wydawców lub hurtowników możliwie szybkiego wyzbycia się książek. Obniżka ceny jednostkowej (np. o 15 złotych) mogłaby przyczynić się do zwiększenia liczby zamawianych egzemplarzy (choć zysk na pojedynczym egzemplarzu byłby niższy). Czy warto czekać na "wizytę syndyka" lub wniosek wierzyciela o ogłoszenie upadłości? Propomuję rozważyć zmianę "polityki cenowej" - przynajmniej przejściowo.

  c.d.n.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otrzymywanie statusu OPP to proces przynajmniej dwuletni. Nie można nią zostać w dniu założenia podmiotu - polecam Panu lekturę tego http://bip.um.szczecin.pl/umszczecinbip/chapter_50082.asp oraz samej ustawy.
   Co do ceny książki, o której mowa, to teraz cena jest obniżona. Zaczynano od 85 zł.

   Usuń
  2. Dziękuję za informacje oraz wskazanie merytorycznych materiałów źródłowych.

   Książkę być może przeczytam, ale z ewentualnym zakupem wstrzymam się. Gdybym miał ją kupować teraz, to zdecydowałbym się na jedną z ofer intrnetowych. Niektóre ceny są nieznacznie wyższe od aktualnej ceny Wadawcy.

   Co do statusu OPP:
   Fundacja ta działa już parę lat. Gdyby jej statut był publicznie dostępny, to można byłoby ocenić, czy została statutowo przygotowana do starań o uzyskanie statusu OPP. Bez znajomości statutu, można (co najwyżej) teoretycznie dywagować o możliwościach zwiększenia stabilności finansowej fundacji.

   http://bip.um.szczecin.pl/umszczecinbip/chapter_50082.asp
   "Warunek 5 – organizacja ubiegająca się o przyznanie statusu OPP musi posiadać statutowy, kolegialny organ kontroli lub nadzoru, odrębny od organu zarządzającego i niepodlegający mu
   w zakresie wykonywania kontroli wewnętrznej lub nadzoru (komisja rewizyjna, rada nadzorcza). Członkowie organu kontroli i nadzoru nie mogą być członkami organu zarządzającego ani pozostawać z nimi w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości z tytułu zatrudnienia, nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej. Mogą natomiast otrzymywać z tytułu pełnienia funkcji w takim organie zwrot uzasadnionych kosztów lub wynagrodzenie w wysokości nie wyższej niż określone w art. 8 pkt 8 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi. Warunek ten wymusza na większości organizacji zmiany w statucie, a szczególnie dotyczy to fundacji, gdyż przepisy Ustawy o fundacjach z dnia 6 kwietnia 1984 roku zezwalają na tworzenie fundacji, których jedynym statutowym organem jest zarząd."

   Wyjazd z Polski około 3 milionów ludzi (być może wyjazd na stałe) ma duże następstwa - swoiście naturalne. Jednym z nich jest zmniejszenie możliwości zarabiania na różnego rodzaju działalności. Można wskazać kilka przykładów. W otwartym w marcu 2014 roku lubelskim centrum handlowym "Atrium Felicity": część lokali zamkniętych (a wcześniej były otwarte), niektóre stragany w alejkach zastąpiono jakimiś dekoracjami. Mniej jest kandydatów do ślubu (również kościelnego), więc modernistyczna hierarchia postanowiła wydłużyć "kursy przedmałżeńskie" - tak (przez jakiś czas) "krewni i znajomi królika" będą mieli większą szansę zarobkowania na prowadzeniu takich szkoleń. Z jakiego powodu jakaś fundacja z "niszy tradycjonalistycznej" miałaby być wolna od skutków obiektywnie występujących zjawisk?

   Jeśli książki "nie schodzą", to można "przerzucić się" na inną działalność - np. na prowadzenie "szkoleń przedmałżeńskich dla tradycjonalistów"; ktoś z bogatym doświadczeniem małżeńskim zapewne mógłby liczyć na zbyt oferowanych przez niego usług szkoleniowych w tym zakresie. Może przy okazji udałoby się "zgarnąć forsę unijną" - np. w ramach projektu pod tytułem: "tradycyjne chędożenie ludu polskiego".

   Usuń
  3. Szanowny Panie Januszu,
   teraz chyba najbardziej "trendy" byłoby robienie szkoleń dla kandydatów do unieważniania małżeństw. Zagadnienie to jeszcze szczególnie popularne wśród aktywistów posoborowych, ale i wśród tzw. tradycjonalistów rynek by się znalazł.
   Z pozdrowieniami,

   Usuń
  4. Szanowny Gospodarzu!

   Czymże jest (albo może być) unieważnienie albo stwierdzenie nieważności w zestawieniu z rozwodem, jaki kolejna już "ząbkowicka" fundacja Prezesa wzięła z pieniędzmi?

   Usuń
  5. jedna uwaga do Pana: przymiotnik ząbkowicki pochodzi od Ząbkowic a od Ząbek jest ząbkowski ;)

   Usuń
  6. Fakt:

   Każda z tych miejscowości jest mi obca, więc łatwo o pomyłkę. Dziękuję za korektę.

   Przez Tychy zdarzało mi się przejeżdżać, więc łatwiej jest mi dostrzegać, że chociaż ja jadę "do Tych", to "tubylcy" zmierzają "do Tychów". Wiem, o chodzi, gdy krakusy "wychodzą na pole", choć ja wolę swój "dwór".

   Co do "zobkowskich" fundacji: Prezes mógł postarać się o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z jednej miesięcznej gaży europosła można zapłacić całą kwotę, wskazaną w fundacyjnej prośbie o wsparcie.

   Mam do finansowania o wiele ważniejsze sprawy od długów jakiejś fundacji - piszę to z perspektywy człowieka znającego smak zarabiania i smak wydawania pieniędzy.

   Usuń
 5. [2] - c.d.:
  Książka jest wartościowa, więc proponuję zwrócić się o pomoc w dystrybucji do zaresjestrowanej w Republice Czeskiej" spółki z ograniczoną odpowiedzialnością "Dědictví Svatováclavské" - więcej danych
  http://tnij.org/deditstvi

  Ciężko przychodzi odnosić się do zagadnień personalnych, ale pozwolę sobie na dwa przykłady (w związku z PT Prezesem obu odnośnych fundacji):
  * W drugiej połowie 2013 roku podczas jednej z niedzielnych Mszy Świętych tradycyjnych (w lubelskiej "Świętej Rodzinie") Czcigodny Celebrans w stylu "summa cum laude" wspomniał o obecności Prezesa oraz zachęcił do korzystania z oferowanych przez niego książek (być może "stragan" w przedsionku kościelnym działał również wcześniej). Daleki byłem od gorliwości, jaką wykazał się Pan Jezus podczas wyganiania przekupniów ze Świątyni Jerozolimskiej - niemniej jednak przyszła mi na myśl tamta scena ewangeliczna, co dodatkowo zmotywowało mnie do omijania szerokim łukiem miejsca handlu, reklamowanego podczas Świętej Liturgii. Brak mi wiedzy na temat tego, ilu ludzi zraziła taka "promocja".
  * Niedawno podczas rozmowy ktoś żywo zainteresowany tradycyjną liturgią katolicką stwierdził, że nie będzie (więcej?) kupował książek wydawanych przez fundację, kierowaną przez Prezesa. Byłem zaskoczony tym, że ktoś poza mną podjął taką decyzję - dodaję, że wcześniej z tą osobą nie poruszałem zagadnień odnoszących się do "ząbkowskich" fundancji Prezesa.

  Gdybym miał tyle pieniędzy, że mógłbym ryzykować wspieraniem ryzykownie prowadzonych przedsięwzięć, to zapewne rozważyłbym udzielenie wsparcia - przynajmniej w celu ograniczenia ryzyka, że wnerwiony wierzyciel "pójdzie na policję". Ponadto brakuje mi miejsca na nowe książki. Odnośny problem jest więc dla mnie zjawiskiem, które zauważyłem (dzięki Autorowi tego bloga) oraz przyczynia się do przypomnienia kolejnego cytatu z Pisma Świętego: "Biednych zawsze mieć będziecie."

  Wydawcom (nie tylko potencjalnym) proponuję lekturę wskazówek, zamieszczanych w specjalnej sekcji "Portu Europa":
  http://porteuropa.eu/portal/blog-medialny
  Mogą się przydać - nie tylko "przy okazji" uruchamiania kolejnej fundacji.

  Z poważaniem,

  OdpowiedzUsuń
 6. Ergo - dobra działalność, tylko źle prowadzona.

  Warsiawiak

  OdpowiedzUsuń
 7. Inne podmioty ze sfery medialnej również mają problemy. Przykładem jest informacja na temat apelu o wsparcie dla TV Republika:
  http://www.fronda.pl/a/kaczynski-wzywa-do-pomocy-tv-republice,37738.html
  We "frondowej" informacji zabrało wzmianki o kosztach "majdanowych eskapad", np. realizowanych przez pana Dawida Wildsteina.

  W porównaniu z kolejną polskojęzyczną "TV Bandera", "ząbkowscy Wiedeńczycy" mogą uchodzić za najbardziej niewinne na świecie dziewice na wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzetelność fundacji na marnym poziomie:
  1. Brak informacji o liczbie dotychczas sprzedanych egzemplarzy książki, szczególnie że na akcjach promujących była sprzedawana od roku za 85 zł (70 zł marży) - na jaki cel zostały przeznaczone pieniądze, jeżeli wnioskuje się o pomoc na spłatę całego nakładu?
  2. Termin płatności faktury przekroczony o ponad rok (marzec 2013 - maj 2014) - brak informacji o odsetkach, karach umownych etc. Może darczyńcy nie chcieliby przeznaczać pieniędzy na spłatę np. bankowych odsetek...

  Podejście do darczyńców co najmniej nonszalanckie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (1)
   Pięknie dziękuję za zwrócenie uwagi na bardzo istotny szczegół - przekraczające rok opóźnienie w zapłaceniu faktu.

   U mnie wcześniej przejawiło się "myślenie życzeniowe" i wydało mi się, że chodzi o około dwumiesięczne opóźnienie. Rzeczywistośc jest o wiele smutniejsza - ponad rok. Chyba faktycznie w głowie mi się nie mieściło, że "takie jaja" może robić ktoś, kogo czasami widzę na Mszach Świętych tradycyjnych (w lubelskim "Introibo".

   Określenie "bezwstyd publiczny" zyskało kolejne znaczenie.

   "Godzien jest robotnik zapłaty swojej" - ta formuła (dla mnie jasna) wymaga praktycznych doprecyzowań. Przez "robotnika" często rozumie się osobę podporządkowano. W działalności publicznej - w tym "na niwie tradycyjnej" - często można spotkać zjawisko, polegające na tym, że działacze "błyszczą przed publiką", zaś faktyczni sponsorzy ich działań bywają w nich "wpatrzeni jak w słońce". Trzeba się zdecydować: wynagradzany za swą pracę robotnik, czy dobroczyńca (sponsor). Dość zakłamania - zwłaszcza w związku ze sprawami katolickimi! Dość "pajacowania" w roli "wodzów ludu" przez osoby, które i "wodę przypalibyły w czajniku", gdyby ktoś pozwolił im gotować wodę! Z jakiego powodu jacyś faktyczni żebracy (upraszający innych o pieniądze) stają "w glorii chwłały" - np. propagandowo stają do fotek ze znanymi i szanowanymi postaciami? O wiele bardziej na wspólne zdjęcie zasługują ci, który (niekiedy kosztem swych własnych wyrzeczeń) sponsorują cwaniaków z różnych stowarzyszeń, fundacji lub ruchów.

   Niech mi będzie wolno podziękować komuś świeckiemu, kto przed laty odebrał telefon w podwarszawskim Przeoracie FSSPX. Ów człowiek (o męskim głosie) niedokładnie przysłonił mikrofon lub nieudolnie go wyłączył, ponieważ dane mi było usłyszeć bardzo ciekawe słowa. Nic osobistego - żadnych personalnych odniesień do mnie (mogli mnie wtedy nawet nie kojarzyć). Wysłuchałem popisu słownego lekceważenia innych świeckich - pogardy tych "spoza centrali" wobec tych, którzy swoimi datkami oraz innym wsparciem umożliwiali uzyskiwanie wynagrodzenia przez "kolesi z przeoratu".

   [c.d.n.]

   Usuń
  2. (2) - c.d.:

   "Dobra szkoła", jaką przeszedłem w trakcie wyżej wspomnianej rozmowy telefonicznej, przyczyniła się (być może decydująco) do mojego dystansowania się wobec wszelkich "świeckich kacyków". Dlatego - jeszcze w "pre-Introibo" szybko przestałem przychodzić na spotkania po Mszach Świętych niedzielnych; uczestniczyłem w nich, gdy rzeczywiście prowadził je ksiądz Bogdan Zagórski, a przestałem, gdy "na afisz" wskakiwali "świeccy duszpasterze".

   Świeccy cwaniacy z otoczenia liczących się w środowisku tradycyjnym duchownych mogą nawet faktycznie torpedować duszpasterstwa tradycyjne. Im może wystarczyć "mała trzódka", która pozwala "się strzyc" - zwłaszcza na potrzeby "etatowych aktywistów". Gdyby tradycyjna liturgia katolicka stała się rzeczywiście powszechna, to "odwieczni bohaterowie" mogliby często słyszeć: "Kim ty jesteś, koleś?". A tak "mała trzódka", w której się jeszcze wzmaga przejawy niechęci do innych ludzi (w tym do hierarchii "oficjalnej") może - w ramach sekciarskich (z socjologicznej perspektywy) - jeszcze mocniej wspierać "świeckich hierarchów", również mających "na koncie" więcej własnych głęboko intymnych od tych, którzy sponsodują "świeckich tradycyjnych bożków".

   Jeśli ktoś chce ratować kogoś przed odpowiedzialnością prawną (np. karną za oszustwo), to niech daje swe pieniądze (zwłaszcza zarobione własną ciężką pracą) - niech utrzymuje cudze dzieci, kosztem własnych lub kosztem szans na założenie przez siebie rodziny. Ludzie są wolni, więc wolno im zachowywać się głupio.

   Wyrażam nadzieję na to, że dla tej fundacji może być jeszcze ratunek. Zwłaszcza dlatego, że dostrzegłem te same dane osobowe (imię i nazwisko) w rejestrze tejże fundacji oraz w wykazie kandydatów na europosłów (z okręgu lubelskiego):
   http://narodowcy2014.pl/kandydaci/
   Rola kandydata do Parlamentu Europejskiego zobowiązuje, zwłaszcza kandydata jednocześnie "ruchliwego" i "narodowego".

   Spotykam się z różnymi prośbami o wsparcie. Niekiedy prośby są wprost zaskakujące - widziałem w akcji żebrzącego radnego (żebranina o podpisy na jakimś formularzu). Mówiąc szczerze, iekiedy wolę dołożyć się komuś do piwka, jeśli stawia rzecz uczciwie, niż sponsorować etatowego stacza ulicznego (podobno zbierającego na szczytny cel).
   Wolę wydać własne pieniądze dosłownie na lody (np. włoskie w paru sprawdzonych punktach cukierniczych), niż sponsorować "kręcenie lodów" przez innych - niezależnie od tego, jak traydycyjna jest "lodziarnia" lub ile wody święconej użyto na jej poświęcenie (zwłaszcza faktyczne poświęcenie pogańskiej Mamonie).

   Usuń
 9. hmm, wygląda na to że ja wtopiłem parę stówek zamawiając na odnodze tej fundacji http://www.libriselecti.pl/ parę pozycji literatury. Od miesiąca czekam na przesyłkę a próba kontaktu kończy się albo automatyczną sekretarką albo rozmową z panem, który twierdzi że wysłał a na prośbę o numer listu przewozowego, że nie jest przy komputerze itd... Chyba skończy się zgłoszeniem oszustwa na policji....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przydać się Panu lektura Kodeksu karnego (zwłaszcza jego artykułu 286) - podaję link do jego ujednoliconej (prywatnie) wersji :
   http://www.lex.pl/akt-prawny/-/akt/dz-u-1997-88-553-u
   Dokumenty (zwłaszcza dotyczące transakcji), daty rozmów telefonicznych, wydruki z korespondencji elektronicznej również mogą się okazać się pomocne. Panu wolno wytoczyć powództwo o zapłatę (być może wnioskując o wydanie nakazu zapłaty). Proponuję podjąć decyzję w sprawie powiadomienia instytucji kościelnych lub osób duchownych, których autorytetem może podpierać się odnośna fundacja. Kurii kościelnych jest mniej, niż parafii, więc łatwiej mogłoby przebiegać ostrzeganie przed możliwym "podczepianiem się" pod Kościół przez kogoś, kogo Pan zasadnie uważałby za niegodnego zaufania. Ewentualnie wolno Panu "namierzyć" jakiś ich stragan owej fundacji lub jej Prezesa, np. na terenie kościelnym, wezwać policję i w obecności interweniujących policjantów zaproponować, by reprezentant tejże fundacji w pełni dobrowolnie (co bardzo ważne!) wydał Panu (za pokwitowaniem odbioru) na miejcu przez Pana zamówione i zapłacone książki.

   Pan napisał o "odnodze fundacji", ale przecież witryna sieciowa owej księgarni zawiera wskazanie wprost na Prezesa, a nie na samą fundację; proszę sprawdzić na stronie:
   http://libriselecti.pl/jak-kupowac

   Co ciekawe, brakuje tam jakichkolwiek danych podatkowych ("w stylu": NIP, REGON) - jakby chodziło o jakąś prywatną stronę hobbystyczną, a nie o zarobkową działalność gospodarczą; dane takie można znaleźć w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

   Można wskazać dane podmiotu prowadzącego ze stron księgarni internetowej w internetowej wyszukiwarce Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej:
   https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/Search.aspx
   Adresy bardziej szczegółowe (prowadzące do uzyskanych wyników):
   http://tnij.org/wormik
   https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/EntryChangeHistory.aspx?Id=ce52e12a-11b6-4e68-bea1-95f9f0fe088d&archival=False
   Na moim monitorze wyświetliły się informacje o zawieszeniu działalności gospodarczej - ze wskazaniem daty "rozpoczęcia zawieszenia" (11 marca 2014 r.).
   Wydaje się wprost nieprawdopodobne, by ktoś uczciwy mógł Panu zaoferować książki w ramach zawieszonej działalności gospodarczej. Proponuję wszystko dokładnie sprawdzić.

   Opłata sądowa to wydatek (również w przypadku wnioskowania o nakaz zapłaty w "sądzie elektronicznym"). Tańsze dla Pana może okazać się zwrócenie uwagi na problem urzędowi kontroli skarbowej lub organom ścigania. W przypadku ewentualnego postępowania karnego, Pan byłby uprawniony (za)wnioskować o zobowiązanie skazanego do zadośćuczynienia Panu (jako pokrzywdzonemu przestępstwem) lub wytoczyć powództwo cywilne w postępowaniu karnym.

   Wykaz jednostek organizacyjnych Prokuratury w Polsce:
   http://pg.gov.pl/jednostki-podlegle-1/jednostki-podlegle-1.html

   Usuń
 10. Zawieszony podmiot prowadzi dzialalnosc? Gang Olsena normalnie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Żaden "Gang Olsena" - tylko praktyka.
  O szczegóły takich praktyk chyba można zapytać telefonicznie - numery wskazano (pod oficjalną nazwą "interesu") na stronie sieciowej:
  http://libriselecti.pl/jak-kupowac

  Prosze sprawdzić na stronie z materiałami Centralnej Ewidencji:
  http://tnij.org/wormik

  Wychodzi na to (po kliknięciu na odpowiednie ikonki), że ów Mężczyzna (przedsiębiorca z dwiema podporządkowanymi fundacjami) zgłaszał naprzemiennie zawieszanie i wznawianie prowadzenia działalności gospodarczej. Fundajce (obie) natomiast stale działały - podobnie zapewne było z księgarnią internetową, "zapisaną" na Prezesa (w ramach jego prywatnej działalności gospodarczej).

  Ciekawe, w ilu kościołach lub duszpasterstwa ów Mężczyzna przedstawiał się jako "fundacja" (zapewne akurat "pasująca"), a kiedy wprost informował, że będzie na terenie kościelnym prowadził prywatną działalność gospodarczą pod nazwą (dane oficjalne): "Arkadiusz Robaczewski. Wszystko Będzie Dobrze."

  Zastanówmy się nad tym, ile mogła wynosić prowizja tego Mężczyzny (jako przedsiębiorcy) według umów zawieranych z odnośnymi fundacjami, prowadzonymi przez tego samego Mężczyznę. Może wyjaśni to jakiś ksiądz, który pozował do wspólnych zdjęć z tym Mężczyzną lub faktycznie reklamował handlowanie przez niego książkami. Ilu wciągniętych w reklamowanie księży znało szczegóły, a ilu zostało oszukanych? Może któryś duchowny "da świadectwo" w tej sprawie ("dawanie świadectw" upowszechniło się o Vaticanum II).

  Prezes może sam poinformować o tym, czy płacił podatki oraz składki (tak zwane "na ZUS" i "na NFZ") w okresach, gdy prywatna działalność gospodarcza była zawieszona, a jednocześnie funkcjonowała księgarnia internetowa, do której - ogólnie i szczegółowo (do poszczególnych towarów) - znajdują się odnośniki na fundacyjnych stronach internetowych.

  Proszę porównać treści na niżej wskazanych stronach internetowych:
  http://wieden1683.pl/kontakt/
  http://libriselecti.pl/jak-kupowac
  Czy również Państwo odnoszą wrażenie, że wskazano tam te same numery telefonów?
  Można (by) zapytać tegoż Mężczyznę, jaki podmiot zarejestrowano numery telefonów. Na fundację (i którą), czy też na osobę prywatną (np. w powiązaniu z prowadzoną działalnością gospodarczą)? Dopuszczam możliwość, że Prezes sponsorował fundację (przynajmniej jedną) poprzez korzystanie ze swych firmowych telefonów (być może nawet z "wrzucaniem w koszty" faktur za usługi telekomunikacyjne). Dopuszczam taką możliwość, ale jeszcze bardziej oczekiwałbym zajęcia oficjalnego stanowiska przez tegoż Mężczyznę oraz przez odpowiednie organa nadzoru (nad fundacjami) i kontroli.

  Byłoby pięknie, gdyby deklarujące szczytne cele fundacje działaly w sposób o wiele bardziej otwarty od bytów, na temat których wypowiada się mówca w nagraniu:
  http://youtu.be/IcJCxomNySo?t=14s

  OdpowiedzUsuń
 12. Szanowni Państwo
  Po użyciu "stosownych" argumentów(szkoda,że aż takich musiałem użyć) w moim przypadku Pan A.R. wywiązał się ze swojego zobowiązania. Mam nadzieję,ze to po prostu słaba organizacja , zbyt mało ludzi do tylu przedsięwzięć które "firmuje" . Niemniej skorzystanie kolejny raz z oferty w.w. księgarni internetowej jest pod olbrzymim znakiem zapytania.Katolicy w szczególności powinni być bez zarzutu, czego sobie i wszystkim tutaj życzę.
  Szczęść Boże
  piotrpaweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Pan śmiał używać aż "stosownych" argumentów.

   Są również inne fundacje "poświęcone".
   Przecież uzywanie mocnych argumentów może nie pasować do poczucia własnego "JA!" - takich lub owakich - "Ich Fundacyjności".

   Winszuję skuteczności!

   Usuń
  2. to są jeszcze inni słowni inaczej? nie do wiary. Proszę bez skrępowania ostrzec.
   piotrpaweł

   Usuń
 13. Śmieszą takie wpisy ludzi, którzy siedza na ciepłej posadce. Nic w życiu nie osiągnęli, prowadzą bloga w którym to tu, to tam sączą szatański jad. Ile autor bloga wydał książek, ile konferencji zorganiozował i z czego żyje? Czy nie z podatników?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Argumentum ad hominem jest niemerytorycznym sposobem odwrócenia uwagi od tematu rozważań.

   Skoro plenissimo titulo Prezes dwóch ząbkowickich fundacji jest godzien wszelakiego poparcia, to niech odpowie na (podane przykładowo) pytania:
   1. Z jakiego powodu statut fundacji nie został opublikowany na stronach internetowych?
   2. Dlaczego fundacja oraz prywatna (a nie fundacyjna) księgarnia internetowa Prezesa mają te same numery telefonów oraz na kogo (Prezesa czy fundację) wystawiane są rachnunki za usługi telekomunikacyjne i z czyich środków są te rachunki opłacane?
   3. Jaka jest prowizja prywatnej księgarni Prezesa "Libri selecti" za sprzedawanie książek fundacji - w tym książek, wydanie których może być wspierane z datków na fundację (w ramach jej "funduszu wydawniczego")?
   4. Czy Prezes informuje księży z kościołów, gdzie bywa prowadzona sprzedaż książek, kto jest stroną umów sprzedaży (jako sprzedający): fundacja czy Prezes (w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej)?
   5. W ilu przypadkach księża (np. proboszczowie) zgłosili obowiązek podatkowy od powierzchni udostępnionej na działalność gospodarczą (np. w przypadku udostępniania miejsc zarobkującym księgarzom lub wydawcom)? /Z "kościelnych" zwolnień podatkowych wyłączone są tereny i budynki, w których prowadzi się działalność gospodarczą (niekoniecznie własną, ale również przez przedsiębiorcę, któremu na to pozwolono).
   6. Dlaczego działa księgarnia "Libri selecti", skoro oficjalnie zawieszono prywatną działalność gospodarczą, w ramach której tę księgarnię uruchomiono?
   7. Ile Prezes zapłacił kierowanym przez siebie fundacjom za reklamowanie na fundacyjnych stronach internetowych księgarni internetowej "Libri selecti", prowadzonej w ramach prywatnej działalności gospodarczej - zwłaszcza dotyczy to linków wprost do możliwości zamawiania książek w prywatnej księgarni internetowej?
   8. Co jest "wpuszczane" w koszta fudacji (np. korzystanie z auta, czyjego auta, utrzymanie budynku lub jego części, określone podatki)?
   9. Z jakiego powodu na fundacyjnych stronach internetowych brak wskazówek, że linki prowadzą do prywatnej księgarni internetowej - a nie prowadzonej przez samą fundację?

   Merytoryczne odpowiedzi na pytania są niezależne od tego, kto pyta.
   Byłoby dobrze, gdyby udzielono jasnych i konkretnych odpowiedzi. Takie odpowiedzi zapewne pomogłyby uniknąć absorbowania uwagi funkcjonariuszy publicznych - np. działaniem prywatnej biznesowej księgarni internetowej w czasie zawieszenia działalności gospodarczej.

   Tak zwane działactwo nie zwalnia z podległości prawu w Polsce obowiązującemu.

   Usuń
 14. Podobnie japolan. Człowiek chory. Księża, zarówno z FSSP, jak i inni, uciekają na jego widok. Osiągnięcia życiowe: 0 dzieci, 0 dobrych inicjatyw. Krytykanctwo innych: 10000.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdzie japolan był, gdy organizowano pierwszą kaplicę FSSPX w Lublinie> Gdzie był, gdy starano się o indult? Komu zawdzięcza, że dziś może chodzić tu i tu? Jaką cenę zapłacił, że Msza w Lublinie jest odprawiana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowemu - cz. 1.:
   Łatwo być anonimowym - ale i tak (zwłaszcza na polecenie sądu) da się ustalić dane logowania, a za nimi dane osobowe.

   Argumenta ad hominem (zwłaszcza celowo złośliwe) są narzędziem manipulacji - w celu odwrócenia uwagi od właściwego przedmiotu dyskusji.

   O pierwszej kaplicy FSSPX (w domu jednorodzinnym obok LSM'ów, a nie w innym miejscu) dowiedziałem się po jej powstaniu. Odnosiłem wrażenie, że tamta kaplica od początku była monitorowana - bardzo szybko otrzymałem (za pośrednictwem ówczesnego kleryka) zaskakującą propozycję (nie wiadomo, od kogo): Miała być szansa na odprawianie Mszy Świętych tradycyjnych w jakimś ustronnym miejscu, "jeśli przyjdziecie i napiszecie prośbę". Poprosiłem o szczegóły, a zwłaszcza o to, czy byłyby to Msze Święte w kościele lub kaplicy prywatnej i oficjalnie ogłaszane (np. na tablicy informacyjnej). W odpowiedzi od razu (od kleryka) usłyszałem, że "to tylko dla was". Do lubelskiej kaplicy FSSPX trafiłm sam - dzięki uprzejmości księdza Karola Stehlina. Nie było żadnego "my". Leżące u źródeł propozycji intencje zrozumiałem od razu: zniszczyć duszpasterstwo tradycyjne FSSPX w Lublinie. Moja odpowiedź (udzielona od razu klerykowi) była jednoznaczna: Żadnego sekciarstwa, żadnych pokątnie sprawowanych Mszy Świętych! Na tym ten temat mógł zostać zakończony. Po jakimś czasie (jeszcze za rządów JE arcybiskupa Bolesława Pylaka) brałem udział na KLU'u w wykładzie liczącego się w Lublinie liturgisty, który poinformował, że do kurii przyszła ankieta ze Stolicy Apostolskiej, w której pytano o sprawowanie Mszy Świętych tradycyjnych. Łatwo można powiązać propozycję - być może złożoną również komuś innemu (czego nie sprawdzałem) - przyczynienia się do rozbijania rzeczywistego duszpasterstwa tradycyjnego z ankietą ze Stolicy Aopostolskiej.

   Cenę przeze mnie zapłaconą zna Pan Bóg - i to wystarczy.
   Pański wpis przyczynił się do tego, że przypomniałem sobie określone sytuacje (zupełnie świeckie), w których jakaś osoba (sama z siebie) odnosiła się do mojego uczestniczenia w tradycyjnych Mszach Świętych.

   Starania o indult czynił ktoś inny. Gdyby się do mnie zwrócono o poparcie tej inicjatywy, to zapewne bym ją poparł (wcześniej dokładnie czytając treść pisma).

   /c.d.n./

   Usuń
  2. Anonnimowemu /c.d./

   Nogi moje żadnej progów żadnej kaplicy FSSPX nie przekroczyły od ponad dwóch lat. Może kiedyś się tam udam. Może kiedyś.

   Proszę wskazać dane księży, których reakcje miałyby być tak negatywne co do mnie. W niedzielę (podczas prelekcji "przy Staszica") nie zauważyłem żadnych negatywnych reakcji księdza doktora Macieja Zachary. Poza tym, żeby ktoś uciekał, trzeba, by ktoś inny gonił, a przynajmniej chciał gonić. Gdy mam sprawę do jakiegoś księdza (np. proszę o wyspowiadanie), to staram się tę sprawę załatwić. Daleka jest mi mentalność niektórych katolików (nie tylko tradycyjnych), którzy zachowują się tak, jakby rozmowy z księżmi lub kolegowanie się z duchownymi miało być "drogą na skróty do Nieba". Mam swoje sprawy. Każdy ksiądz również. Szanuję czas księży oraz staram się im nie naprzykrzać - dobrze wiem, jak męczący mogą być "interesancji bez końca".

   Dopuszczam ewentualność, że jakaś kanalia (gnida ...) mogła mi "zrobić złą prasę", również u księży. Ludzie podli po prostu są. Również oni mają prawo żyć. Księża - jak wszyscy inni ludzie - mają prawo wybierać: opieranie się na faktach lub na oszczerstwach. Również księża (jako poszczególni ludzie) mogą być tyle warci, ile warte są informacje, na których opierają swe nastawienie wobec bliźnich.

   O jakich księży FSSP (czyli Bractwa Świętego Piotra) może chodzić? Przecież żadnego z tych kapłanów nie poznałem osobiście - mile wspominam wymianę korepondencji z księdzem doktorem Grygielem.

   Życie osobiste trzymałem z dala od wszelkich środowisk traydycyjnych. Pańskie słowa są kolejnym potwierdzeniem trafności trzymania spraw osobistych od środowisk, w których czasami może być zbyt wielu maniaków, zwłaszcza jak na katolickie środowiska przystało.

   Jakie jeszcze podłości planuje Pan wobec mnie?
   Proszę śmiało pokazać swój fanatyzm - rzeczywiście antykatolicki, którego smrodu nie przykryje żadne kadzidło, nawet najbardziej tradycyjne.

   Do Pańskich słów odniosłem się po to, by inni ludzie mieli świadomość ryzyka, jakie może wiązać się z "utratą anonimowości" w tak zwanych środowiskach tradycyjnych. Msza Święta - zdecydowanie tak! Spotkania merytoryczne - zazwyczaj tak! Integracja środowiskowa - trzeba być gotowym na "trwarde lądowanie". Jakakolwiek krytyka "świętych krów" spotyka się z niechęcią, oszczerstwami (a przynajmniej obmową).

   Zjawiska społeczne - chociażby z uwagi na liczebność środowisk traydycjnych - niekiedy rzeczywiście przypominają "klimaty sekciarskie". Być może właśnie dlatego są takie problemy z rozszerzaniem dostępu do tradycyjnej liturgii katolickiej. Jedni księża mogą się bać wpuszczania "bagna w relacjach międzyludzkich" do nadzorowanych przez siebie świątyń. Inni (zwłaszcza cyniczni moderniści) mogą liczyć na to, że małe grupy tradycyjne szybcieś "zjedzą się same".

   Pańskie słowa są świetnym przykładem patologii w środowiskach tradycyjnych (przynajmniej niektórych).

   Usuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ogólnie rzecz ujmując:

  Strony internetowe fundacji prowadzą (w celu "nabijania obrotu") do prywatnej księgarni internetowej, która funkcjonuje "w najlepsze", chociaż daną działalność zawieszono - według oficjalnych danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności gospodarczej:
  http://tnij.org/wormik

  Cudeńka, cudeńka ...

  OdpowiedzUsuń
 18. Pana Robaczewskiego znam od lat prawie 30. Co mogę o nim powiedzieć, to to, że zawsze był ofiarny dla spraw ogółu, nigdy nie patrzył swego zysku, i poświęcał się dla społecznych dzieł, nie pytając o zapłatę. Także te tu insynuacje to jakaś małoduszność i czepiactwo ludzi, którzy (chyba?) nie mogą pochwalić się osiągnięciami podobnymi lub porównywalnymi do tych, które są na koncie p. Arkadiusza. Małość, zawiść i tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima:

   Jeśli tak było lub jest rzeczywiście, to cóż może zbraniać podpisania się pod zaprezentowaną deklaracją pochwalną? Cóż poza wstydem?

   Usuń
 19. I dodam jeszcze, że gdyby p. Robaczewski miał willę z basenem, luksusowy samochód i jeżdźił na wakacje z rodziną do egzotycznych krajów co roku, to bym mu nie zazdrościł, tylko się cieszył. Tylko że, z tego co wiem, zyje mniej niż przeciętnie, na wakacje jeździ do rodziny na wieć i robi dużo dobrych rzeczy, nie patrząc na swój zysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima:

   Zmiana tematu oraz odwoływanie się do miłosierdzia (argumentum ad misericordiam) to kolejne chwyty erystyczne (co można sprawdzić w "Erystyce" Schopenhauera). Argumentum ad hominem (teraz nieco złagodzone) to również chwyt erystyczny - często środek manipulacji.

   Czyżby coś było na rzeczy, skoro odwołano się do miłosierdzia? Proszę jaśniej.

   Każdy wolny człowiek jest uprawniony mieć własne zdanie oraz je prezentować.

   "Amicus Plato, se magis amica Veritas." ("Przyjacielem Platon, ale większą przyjaciółką Prawda.") Jakby było pięknie, gdyby katolicy (zwłaszcza wszyscy) ukochali tę zasadę. Niestety - co zaakcentował swymi słowami Anonim - o wiele częściej można spotkać się z kolesiostwem, sekciarstwem, a nawet przejawami skłonności mafijnych.

   Wielu ludzi w Polsce wyrzucono z pracy, w tym przymuszono do statusu przedsiębiorcy - tak faktycznie zarobkuje wiele sprzątaczek oraz pielęgniarek. Żadna z tak zarobkujących osób nawet nie może sobie pozwolić na zarobkowanie w czasie zawieszenia działalności gospodarczej. Z jakiego powodu prezes jakiejś "poświęconej" fundacji miałby stać ponad prawem, które zakazuje zarobkowania na "zawieszonym biznesie"?

   Kierowanie fundacjami lub prowadzenie działalności gospodarczej nie neguje równości wobec prawa. Albo chcemy żyć w normalnym państwie, albo w jakimś "fundacyjnym talibanie".

   Usuń
 20. ad japolan: wie Pan, komu zawdzięcza, że jest Msza trydencka w Lublinie? Nie? Otóż właśnie p. Robaczewskiemu, który "wychodził" to w kurii lubelskiej. Wychodził też parę innych Mszy w Polsce. Żałosne, co Pan robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima:

   1. Dawniej była mowa o "grupie inicjatywnej". Dziś - w anonimowym wpisie napisano: "starano się". Więc jak to było naprawdę z inicjatywą liturgii indutlowych w Lublinie? Zasługa jednego człowieka, czy większego grona ludzi? "Pompowanie jednego bohatera" może oznaczać próbę odbierania zasług osobom, które również się starały o to samo. W jakich intencjach się o to starano? Czy chodziło o zwiększenie dostępności tradycyjnej liturgii, czy o odsunięcie wiernych od Bractwa Świętego Piusa X? Z jakiego powodu "szczyt wysiłków" o "indult" nastąpił akurat wtedy, gdy kaplica FSSPX została ponownie zlokalizowana przy Al. Kraśnickich w Lublinie (blisko Poczekajki)?

   2. Proponuję apelować do posłów o usunięcie z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zasady równości wobec prawa, a nawet może o osobiste uhonorowanie każdego, kto coś "wychodził" w kurii - zwłaszcza "rozwód kościelny" (jak sporo ludzi głosi, choć prawo kanoniczne stanowi inaczej).

   3. Sprawa jest jasna organizacyjnie: Linki prowadzą ze stron fundacji (proszącej często o wsparcie) do stron prywatnej księgarni - a nie odwrotnie (czego można by oczekiwać od prawdziwego sponsora).

   Usuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usunalem pomowienie wpisane przez jednego z anonimow. Prosze sie ograniczac do merytoryki. Jest jej wystarczajaco duzo. Druga sprawa: anonimowe bronienie prezesa wiele wiarygodnosci nie dodaje. Podpis nickiem dalby duzo wiecej, zwlaszcza gdyby odnosil sie do wspolczesnosci.

   Usuń
 22. A czy anonimowy wie, kto uczył odprawiać Księdza Romana tradycyjną Mszę? Do kogo on sie udał do tę naukę? Otóż do p. Robaczewskiego. Czy wie, że ojciec p. Prezesa chodzi regularnie na Mszę do ks Romana, raze z córką zięciem i dziećmi, że ks. Roman chrzcił wnuczkę taty p. Prezesa? Cóż za ironia losu, prawda?....Większa niż małostkowość...

  OdpowiedzUsuń
 23. O, właśnie się dowiedziałem, że chrzcił obie wnuczki taty p, Prezesa. Tak bywa.

  OdpowiedzUsuń
 24. Z tego, co ustaliłem, japolan, ma Pan możliwość bezpośredniego kontaktu z p. Robaczewskim. Rozmawiał z nim Pan? Zapytał go o kwestie, które Pana nurtują (współczuję, że nie ma się Pan czym zajmować)? czy też Pana "odwaga" objawia się w internecie? Jeśli tak, jeśli niestać Pana na rozmowę, za to na stawianie sprawy w internecie tylko - znaczy, że jest to postawa tchórzoska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima:

   Dziękuję za Pańskie przyznanie się - anonimowo (co świadczy o odwadze cywilnej) - do "robienia wywiadu" na mój temat. To może wystarczyć organom ścigania, jeśli zwrócę się do nich z prośbą o pomoc. Mile widziane będą dalsze dowody, które można by wykorzystać na drodze prawnej.

   Odnosiłem się do spraw upublicznionych - na odpowiednich stronach internetowych ("Wiednia 1683", prywatnej księgarni internetowej "Libri Selecti" oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Dane udostępniono publicznie, więc czymś oczywistym jest ich publiczne omawianie.

   Prezesa obu odnośnych fundacji zablokowałem w serwisie "Facebook" parę lat temu. Zawsze byłem wolny od chęci nawiązywania relacji z tym mężczyzną - jakieś zdawkowe wymiany zdań wystarczyły mi najzupełniej. Proszę uszanować moje prawo do wybierania kształtowania grona swych znajomych.

   Odpowiadam na Pańki kolejny wpis z jakimś opóźnieniem, ponieważ za właściwe uznałem dokończenie tego, czym się zajmowałem. Anonimowe (a więc może tchórzoWskie) postaci ze świata wirtualnego mają dla mnie mniejsze znaczenie od spraw w świecie relanym.

   Od kiedy to "łażenie po kuriach", kierowania fundacjami bycie znanym w środowiskach tradycjonalistycznych lub podobne okoliczności miałyby pozwalać na zarobkowaniu w czasie zawieszenia działalności gospodarczej?

   Żałosne jest to, że część katolików dosłownie wierzy w faktycznych celebrytów środowisk tradycjonalistycznych. Jaki bożek - taka religia.

   Usuń
  2. Ten wpis, podobnie jak liczne komentarze pod nim, są smutnym świadectwem, jakie wystawiają sobie ci, którzy je czynią. Wyczerpują znamiona grzechów ciężkich:

   http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/wiara/zlosc_oszczerstwa_i_obmowy.html

   Usuń
 25. Jest Pan wolny od "chęci nawiązywania relacji z tym mężczyzną"- zrozumiałe. Ale ciągle się Pan nim interesuje, imputuje, bez sprawdzenia u źródła, mimo, że ma Pan taką mozliwość. Dość dziwna postawa, sprzeczna w każdym razie z ewangelicznym nakazem. Je ski ma Pan coś przeciw p. Robaczewskiemu, niech Pan go upomni. Uczynił Pan to, czy internetowo pręży Pan swe wątłe muskuły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima:

   Źródłowe materiały wskazałem - i to więcej, niż jeden raz. Proszę sprawdzić we wcześniejszych komentarzach do tego wpisu Gospodarza.

   Linki ze stron fundacyjnych kierują do stron prywatnej księgarni, która działa pomino oficjalnego zawieszenia działalności gospodarczej. Te fakty wskazuje sama fundacja oraz sama księgarnia - a faktycznie ten, kto za odpowiada za odnośne strony internetowe. Jeżeli publiczna (władz państwowych) informacja o zawieszeniu działalności gospodarczej jest błędna, to należy ją skorygować.

   Żeby zrecenzować książkę, nie trzeba przeprowadzać wywiadu z jej autorem. Mając materiały źródłowe (w postaci publicznie udostępnionych stron internetowych), zbędne jest marnowanie czasu i namawianie kogokolwiek na "udzielenie wywiadu".

   Na szczęście, mam się czym interesować. Uczestniczę w dyskusji w związku z materiałem, który uznałem za ważny - niezależnie od tego, jaki człowiek stoi za zjawiskami, budzącymi duże wątpliwości.

   Usuń
  2. Jeszcze raz zapytam: czy upomniał Pan p. Robaczewskiego w "4 oczy", jak nakzuje nasz Pan, Jezus Chrystus? Czy dopiero po tym upomnieniu zaczął Pan budować insynuacje? I jak Pan się odnosi do faktu, że to dzięki p. Robaczewskiego zabiegom może Pan uczestniczyć w Mszy św?

   Usuń
  3. Do Anonima:

   Wpierw odwołajmy się do słownikowego znaczenia rzeczownika "insyuacja" - za internetowym "Słownikiem języka polskiego":
   http://sjp.pl/insynuacja
   "(zwykle w liczbie mnogiej) przypisanie komuś czynów, intencji itp. niezgodnych z obowiązującym prawem lub normami, wyrażone zwykle w postaci niedomówienia lub nieudowodnionych zarzutów"

   Każdy rozsądny człowiek jest w stanie ustalić, że mnóstwo linków ze stron internetowych fundacyjnych (czyli "Wiednia 1683") prowadzi wprost do internetowej księgarni "Libri Selecti". Z łatwością można sprawdzić treść ewidencji gospodarczej, w ramach której działa księgarnia "Libri Selecti" - wystarczy wpisać adres internetowy (postać skrócona):
   http://tnij.org/wormik

   Każdy - zwłaszcza każdy (potencjalny) darczyńca na rzecz "Wiednia 1683" - może sprawdzić, jak się sprawy mają w danym czasie (podczas sprawdzania). Możliwości sprawdzenia jest sporo. W przypadku dalszego forsowania koncepcji o jakowyś insynuacjach, wypadnie zwrócić się (np. do Urzędu Miasta w Ząbkach) z zapytaniem o to, w jakich okresach była zawieszania działalność gospodarcza, o której informacje udostępniono w sieci ( http://tnij.org/wormik ).

   Złośliwe, a zwłaszcza oszczercze, czepianie się mnie może wyczerpywać znamiona przestępstaw, zwłaszcza z artykułu 190a Kodeksu karnego; proszę zdecydować w sprawie dalszego dostarczania dowodów na użytek postępowania prawnego.

   Czy warto - nawet w odmętach fanatyzmu - narażać się na odpowiedzialność, być może za naruszenie II przykazania Dekalogu?

   We Mszach Świętych mogę uczestniczyć dzięki Miłosierdziu Bożemu.

   We Mszy Świętej trydenckiej pierwszy raz w życiu - ze świadomością tego faktu (pomijam wczesne dzieciństwo) - miałem łaskę i zaszczyt uczestniczyć podczas liturgii sprawowanej przez księdza Karla Stehlina FSSPX (za co stale jestem bardzo wdzięczny).

   Co do starań o "indult":
   Nikt nie zwracał się do mnie o wsparcie, gdy się o niego starano. Ja nie starałem się "prowadzić śledztwa" na okoliczność tego, kto i w jakim zakresie się starał. Brak mi podstaw do oceny, czy Pan zasadnie użył rzeczownika "fakt". Proszę mi wierzyć - co zresztą zapewne Pan sprawdzi (na co wskazują wcześniejsze anonimowe wpisy) - że "życie towarzyskie" jest dla mnie czymś skrajnie ubocznym, w porównaniu z uczestnictwem we Mszach Świętych oraz w sensownych inicjatywach (z bardzo wartościowymi prelekcjami na czele).

   Żadne (ewentualne) starania w kurii nie zwalniają z podporządkowaniu prawu w Polsce obowiązującemu.
   Kult celebrytów (również tradycjonalistycznych) zawsze był mi obcy.

   Usuń
  4. Głęboki wywód, ale nie ma w nim nawet próby odpowiedzi ani na pierwsze, ani na drugie pytanie. Coś jednak z Panem nie tak.

   Usuń
  5. Zatem zapytam jeszcze raz: czy o domniemanych nieprawidłościach rozmawiał Pan z ich domniemanym sprawcą, co nakazuje Ewangelia? Jak Pan się odnosi do faktu, że możliowść uczestniczenia w Mszach trydenckich zawdzięcza Pan staraniom p. Robaczewskiego? Niech Pan nie pisze o urzędzie miasta Ząbki, bo czego innego dotyczy pytanie. Jeśli Pan po raz kolejny odpowie pokrętnie, jak do tej pory, będę miał obraz sytuacji.

   Usuń
  6. Do wszystkich (potencjalnie) zainteresowanych:

   Podaję mogące się przydać w ustaleniu prawdziwego stanu rzeczy adresy internetowe.

   1. Adres poczty elektronicznej Urzędu Miasta Ząbki:
   um@zabki.pl
   Właśnie w Urzędzie Miasta Ząbki zarejestrowano działalność gospodarczą, której część nazwy brzmi: "Wszystko Będzie Dobrze". Nazwę tę wskazano na witrynie internetowej księgarni "Libri Selecti":
   http://libriselecti.pl/jak-kupowac

   2. Strona z dostępem do danych urzędów kontroli skarbowej:
   http://www.mf.gov.pl/kontrola-skarbowa/kontrola-skarbowa/struktura-organizacyjna/urzedy-kontroli-skarbowej
   Może oni będą potrafili ocenić sytuację (działa księgarnia internetowa, choć oficjalnie poinformowano o zawieszeniu działalności gospodarczej).

   3. Zakład Ubezpieczeń Społecznych:
   http://zus.pl/default.asp?p=2&id=8
   cot@zus.pl
   Być może ktoś z ZUS będzie w stanie sprawdzić, jak się sprawy miały i mają. W końcu to tam powinny być kierowane dane ważne z zakresu ubezpieczeń społecznych (a legalnie prowadzona działalność gospodarcza jest "oskładkowana").

   Gdy pojawi się kolejny zarzut, jakoby chodziło o insynuację, proszę niezwłocznie (czyli bez zbędnej zwłoki) zwrócić się z pytaniami do właściwych instytucji.

   Usuń
  7. Do Anonima:

   Kim Pan jest, żeby mnie pytać?
   Wpierw stanowczo proszę zaprzestać chowania się za anonimowością (często praktycznie jakże złudną w sieci).

   Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek rozmawiał na osobności ze wskazanym przez Pana człowiekiem.

   Diagnozowanie na odległość (zwłaszcza przez strony sieciowe) to przejaw szarlatenerii.

   Usuń
  8. Chyba jaśniej nie można:

   Brak mi wiedzy na temat tego, kto starał się o "indult" w Lublinie. Taką wiedzę uważałem za zbędną i nigdy o nią nie zabiegałem.

   Bractwo Świętego Piusa X pojawiło się w Lublinie prawie 10 lat przed piewszą celebracją "indultową", więc czymś skandalicznym jest traktowanie "indultu" jako "pojawienia się" w Lublinie tradycyjnych katolickich Mszy Świętych.

   Usuń
  9. Czyli jednak brak odpowiedzi. Dziękuję, mam obraz, więcej pytań nie mam.

   Usuń
  10. Oby na trzeźwo mogła do Pana dotrzeć informacja, że nie wiem nic o czyichkolwiek staraniach o "indult"? Nie znam danych tych osób, więc brak mi podstaw do twierdzenia, czy Pański Bohater o to się starał. Idąc chodnikiem, nie muszę znać danych osobowych osób, które układały płytki chodnikowe.

   O żadnej poważnej sprawie z tamtym Człowiekiem nie rozmawiałem, zwłaszcza na osobności; o żadnej - nie tylko tej, która Pana tak zaabsorbowała.

   Usuń
 26. Jestem Anonimowym Alkoholikiem.

  OdpowiedzUsuń
 27. "Diagnozowanie na odległość (zwłaszcza przez strony sieciowe) to przejaw szarlatenerii" - świetnie, ale Pan to cały czas czyni. I nawet nie próbował Pan skonfrontować tego, co diagnozuje się na odległość z tym, co można sprawdzić w rzeczywistości. Natomiast próbuje Pan odebrać komuś dobre imię, bez sprawdzenia u źródła, jak się rzeczy mają.

  OdpowiedzUsuń
 28. Diagnozowanie na odległość (zwłaszcza przez strony sieciowe) to przejaw szarlatenerii. I na tym kończymy rozmowę. Sam Pan scharakteryzował swe działania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima:

   Zachodzi kolosalna różnica między diagnozowaniem osób (np. ich stanu zdrowia) a korzystaniem z publicznie dostępnych stron internetowych - w tym prowadzonych przez odnośną fundację oraz w ramach wiadomej prywatnej działalności gospodarczej.

   Wyrażam nadzieję na to, że sytuacja zostanie wyjaśniona - być może wraz z oficjalnym ujawnieniem Pańskich danych osobowych.

   Usuń
 29. Też znam p. Arkadiusza. Jeden z najszlachetniejszych ludzi, jakich w życiu spotkałem. Atakować go mogą tylko ludzie mali, małostkowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy wreszczie pojawi się ktoś mający tyle odwagi cywilnej, że będzie w stanie podpisać się pod deklaracją poparcia dla swego Bohatera?

   Czego przejawem jest ukrywanie się za (jakże pozorną w praktyce) anonimowością internetową?

   Usuń
  2. Ja również znam pana Arkadiusza i mogę powiedzieć, że do ludzi szlachetnych nie należy. Jeśli się kłamie w żywe oczy i jeszcze wyzłośliwia używając wiadomości pozyskanych od pewnych osób, które powierzyły mu w sekrecie, to należy się do grupy kanalii!!! Osobiście zostałem przez tego pana ugodzony!

   Usuń
  3. Znowu zdanie bez wartości dowodowej, bo przez nikogo nie podpisane ....

   Usuń
  4. Co do anonimowości wypowiedzi:

   Zdaje się wyłaniać wart analizy obraz sytuacji:
   - jedni bronią Prezesa anonimowo;
   - inni atakują go również anonimowo.

   Czyżby anonimowi obrońcy bali się czegoś - czego: np. wstydu lub reakcji osób zasadnie mających odmienne zdanie? Czyżby anonimowi krytycy obawiali się zemsty - czyjej?

   Chodzi o sprawy związane z funkcjonowaniem środowisk tradycyjnych. Jeśli strach przed zemstą (zwłaszcza strach zasadny) w tych środowiskach (przynajmniej niektórych) odgrywa w tychże środowiskach dużą rolę, to czymże takie środowiska (a przynajmniej jakieś ich części) różnią się od sitw, gangów lub nawet mafii - w zakresie relacji międzyludzkich?

   Przy okazji problemów z jedną fakturą wychodzi na jaw sporo istotnych okoliczności. Szkoda, że niepokojących.

   Usuń
 30. Odnośnie do tematyki samej książki:

  Być może zjawisko pod nazwą "II Sobór Watykański" przestało ludzi interesować. Moderniści mają gdzieś konstytucję "Sacrosanctum consilium". Tradycjonaliści - jeśli mają bardziej pogłębioną religijność - szukają prawdziwych skarbów (np. żywotów Świętych lub ich dzieł). Inni - jeżeki jeszcze wierzą, zwłaszcza po katolicku - zazwyczaj mają inne zainteresowania.

  Jak długo jeszcze można zajmować się dostosowaniem do wizji świata sprzed przynajmniej 50 lat? Przecież to byłoby wstecznictwo! Co Ojcowie Soborowi (nawet najbardziej zacni) mogli wtedy wiedzieć o świecie aktualnie nam współczesnym? Ilu z nich korzystało z poczty elektronicznej lub telefonów komórkowych? W tamtych czasach "wsółczesnym" problemem było gapienie się niektóych księży w telewizor lub potańcówki w klasztorach przy radioodbiornikach.

  Wielu dzisiejszych ludzi "swój rozum ma" i wie (a przynajmniej instynktownie czuje) to, że zajmowanie się zjawiskiem pod nazwą "II Sobór Watykański" coraz bardziej zbliża się do działalności właściwej archeologom - jeszcze jest to przedmiot badań historycznych, ale przecież z "każdą codzienną współczesnością" ówczesna "współczesność" staje się coraz bardziej zamierzchła.

  Może oferowanie rzeczonej książki historykom i archeologom (np. na uczelniach) oraz bibliotekom naukowym pomogłoby w wyprzedaniu nakładu?

  OdpowiedzUsuń
 31. Swoiste postscripnum:

  Przez dwa kolejne dni zdarzyły się dwa głuche telefony na moim telefonie - ktoś dzwoniący milczał.

  Ośmielam się powiązać głuche telefony z przebiegiem dyskusji w tym wątku, podczas której zostałem zaatakowany. Jest to dla mnie kolejne potwierdzenie zasadności mojej praktyki ograniczania relacji towarzyskich w środowiskach sztucznych - a takimi są dla mnie lubelski "postindult" (bardziej zany pod nazwą "Introibo) i niektóre inne zjawiska związane z grupami tradycyjnymi.

  Tego wpisu dokonuję jako swoistej przestrogi dla każdego, kto mógłby być kuszony integrowaniem się w środowiskach szcztucznych. Proszę pamiętać o tym, że taka integracja może mieć poważne skutki - również w rodzaju "ostrej jazdy bez trzymanki". Chodzi nie tylko o to, co zauważam w ramach tego wątku oraz w związku z nim. Nawet w tym roku kierowano do mnie, w związku tradycyjną liturgią katolicką, jakieś propozycje angażowania się w sprawy pozareligijne. Cóż można poradzić na to, że niektórzy ludzi traktują Msze Święte (również, a może nawet zwłaszcza, tradycyjne) jako okazje do werbowania ludzi, zaś miejsca celebracji jako "punkty werbunkowe". Trzeba wiedzieć, dla Kogo i po co przychodzi się na Msze Święte.

  Moim zdaniem, jedynie upowszechnienie prawdziwie katolickich liturgii w parafiach i innych naturalnych wspólnotach może stanowić szansę na ograniczenie procederu traktowania miejsc świętych jako "punktów werbunkowych" oraz innych godnych potępienia zjawisk (np. praktykowania rzeczywiście pogańskiego kultu "świętycgh krów").

  OdpowiedzUsuń
 32. Zarówno autor wpisu, jak i niektórzy komentujący wyczerpują znamiona grzechu ciężkiego:

  http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/wiara/zlosc_oszczerstwa_i_obmowy.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do działalności prezesa to warto stwierdzić kilka faktów. Za każdym razem kiedy zamawiałem w księgarni Libriselecti ksiązki (w sumie 4 razy) to musiałem potem upominać się aby łaskawie je wysłano nie podejrzewam próby wyłudzenia ale taki brak profesjonalizmu sprawi że więcej z usług księgarni korzystać niebęde. Kolejnym przykładem są kolejne fundacje i za każdym razem takie same błędy i utopione pieniadze.

   Usuń
 33. Czekam na udzielenie merytorycznych odpowiedzi na pytania postawione przez @Japolana. Fundacje działają/działały publicznie stąd stosowne jest umieszczenie klarownych odpowiedzi. Uważam, że personalne ataki zaciemniają niepotrzebnie (bądź w sposób zamierzony) obraz sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry!

   Moim zdaniem:
   - Można samodzielnie sprawdzać publicznie dostępne dane (np.przy pomocy wskazanych wyżej adresów sieciowych).
   - Zdaje się, że w środowiskach tradycjonalistycznych (przynajmniej w Polsce) funkcjonuje praktyczny "kult cadyków", czyli ludzi uznanych za "proroków sprawy tradycyjnej"; zwłaszcza takim kultem obdarzani są niektórzy świeccy aktywiści, zaś księża niekiedy "kładą uszy po sobie" (nad czym ubolewam).
   - Proponuję zająć się czymś bardziej wartościowym od czekania na odpowiedzi, które mogą nigdy nie nadejść.

   Usuń
 34. "Tradycyjny" oznacza solidny przewidujący, zatrudniający osoby odpowiedzialne i kompetentne, i utalentowane. "Tradycyjny" nie oznacza czekania na pomoc z centrali lub żebranie.

  OdpowiedzUsuń


 35. Witamy na HARRY CLARK Loan Service Company, (spersonalizowane uslugi dla wszystkich potrzeb finansowych) My, zapewnic pozyczki na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokosci 3%, oferujemy pozyczki osobiste, konsolidacji zadluzenia pozyczki, venture capital, Biznes Pozyczka, edukacyjne pozyczki, Home Loan, a pozyczki z jakiegokolwiek powodu i pilnych potrzeb !. na maksymalny okres 10 lat. Czy zostaly odrzucone przez bank? Czy ty zlych kredytów? Czy masz niezaplacone rachunki? Czy jestes zadluzony? Czy trzeba zalozyc firme? Martwic sie nie wiecej jak my tutaj, aby zaoferowac Panstwu niskie kredytu stopy procentowej. Nasze pozyczki waha sie od 2000 USD do 50, 000,000.00, USD, takze pozyczyc w USA dolarów euro i funtów !! skontaktuj sie z nami poprzez e-mail; harryclark353@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Cześć wszystkim,

  Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją Dobre roboczej,
  Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz pożyczki awaryjne z renomowanej firmy,
  dobrych warunków i stosunków pracy, a następnie
  należy skontaktować się z nami, jak oferujemy kredyty na
  przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami
  będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z
  z nami poprzez e-mail: millerporter102@gmail.com lub
  +2348136145452

  OdpowiedzUsuń
 37. KREDYT OFERTA NA 2% odsetek ceny.
  Czy potrzebujesz pożyczki, czy może został z kolei w dół przez bank wcześniej, jest to okazja szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytu, takich jak pożyczki biznesu, kredyt samochodowy, kredyt Xmas pożyczki, firmy, kapitał podwyższonego ryzyka, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki lub pożyczki do wyboru w 2% stopy procentowej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem: plf.aol.net@gmail.com z następujących informacji:

  Imię ______
  Nazwisko _______
  Kraj _________
  Miasto: ____________
  Kod pocztowy: ________
  Seks __________
  Data urodzenia:___
  Telefon: _______
  Stan cywilny:__
  Zawód ______
  Kwota kredytu Wymagane _____
  Celem pożyczki _
  Czas trwania kredytu ___
  Miesięczny dochód __

  OdpowiedzUsuń
 38. Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki płacić rachunki, ekspansji biznesu, organów korporacyjnych lub pożyczki osobiste? Skontaktuj się z nami za szybko skuteczne i godne zaufania pożyczki dzisiaj na za pośrednictwem poczty elektronicznej: elenanino07@gmail.com

  pozdrowienia
  Pani Elena

  OdpowiedzUsuń
 39. PILNA POŻYCZKA OFERTA.
  Witam wszystkich, jestem Robert George, został zatrzymany w sytuacji finansowej i ja potrzebny wobec refinansować i zapłacić rachunki i rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ja wypróbowany szukając pożyczek z różnych firm pożyczki prywatne i firmowe, ale nigdy z sukcesem, i większość banków odmówił mi kredytu. Ale na Boga nie to, został wprowadzony do człowieka z Bogiem przez znajomego o nazwie Benson i dostał pożyczki sumę 500.000 dolarów i dzisiaj jestem właścicielem firmy więc mój przyjacielu, jeśli musisz skontaktować się każde przedsiębiorstwo, w odniesieniu do zabezpieczenia pożyczki z niska stopa procentowa w wysokości 2% i lepsze plany spłaty i harmonogram, prosimy o kontakt Pana Franklin Scott (williamsloans14@gmail.com) nie wie, że to robię, ale jestem szczęśliwy, więc teraz i postanowił niech ludzie wiedzą więcej o nim, on oferuje wszystkie rodzaje kredytów zarówno osób fizycznych, jak i firmy i też chcę Boga, by błogosławił mu więcej. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej przez: williamsloans14@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Szanowny Panie / Pani,
  Przed innymi słowy najpierw zapraszamy do Raymond Hills Finance Company. Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwinąć swoją firmę? Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dużą skalę? Czy potrzebujesz pożyczki, które mogą zmienić swoje życie i swoją obecną sytuację finansową? Czy potrzebujesz pilnej lub awaryjne pożyczki umieścić rzeczy we właściwym miejscu? To jesteś we właściwym domu dla całego kredytu jakości przeznaczonego do własnych potrzeb. Światowej klasy firma kredyt zobowiązała się do udzielenia kredytu tylko. Dajemy pożyczki rozszerzenie działalności potencjalnym mężczyzn i kobiet na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3% i długoterminowej okres spłaty swojego wyboru. Zainteresowani kandydaci są zobowiązani dostarczyć poniższe informacje i skontaktować się z nami poprzez

  Telefon: +1 908 386-4871
  e-mail: raymondhillsfinance@yahoo.com
  www: http://www.raymondhillsfinance.wix.com/raymondhillsfinance

  Pan Raymond Hills

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam, jestem Barcelo Yilmaz, pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki wyczyścić swoje długi lub potrzebujesz kredytu obrotowego w celu poprawy Twojego biznesu? Pomagamy ludziom w trudnej sytuacji finansowej, która została odrzucona przez banki i inne agencje finansowych? szukaj nie więcej jak jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe się osoby potrzebujące pomocy finansowej w wysokości 3% odsetek. świadczymy niezawodne i beneficjenta pomocy. Dla aplikacji, a więcej informacji na przesłanie odpowiedzi na adres e-mail: infobarcelolucrecia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 42. Szukasz kredytu? Albo byłeś odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów? Masz odpowiednie miejsce dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Firma pożyczki Elina Johnson jesteśmy ograniczeni w rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail dzisiaj poprzez elinajohnson11@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Szukasz bardzo prawdziwego kredytu? W przystępnej stopy procentowej? Przetworzone w ciągu 2 do 5 dni roboczych. Czy zostały odrzucone stale przez swoich banków i innych instytucji finansowych? Oto legit ofertę, ponieważ kwestia kredytu i bezpieczeństwa jest czymś, że klienci są coraz bardziej zaniepokojeni, Gratuluję wam Oprocentowanie naszej oferty jest 3%, jeżeli zainteresowany w uzyskaniu pomocy finansowej, skontaktuj się z nami pod adresem: seankentco-operative@hotmail.com.

  Wnioskodawca dane osobowe.

  Twoje imię:
  Kwota potrzebna:
  Twój kraj:
  Kredyt Czas trwania:
  Twój adres:
  Numer telefonu:
  Miesięczny przychód:
  Seks:
  Twój numer faksu:
  Twój wiek:

  Osoba kontaktowa: Sean Kent.
  Tel: +14404904414
  E-mail: seankentco-operative@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: larryfox2016@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 45. Dzień dobry Panie / Szanowna Pani,

  Jest światowej Kredyt Finansowy Instrument (crayonworldloans@gmail.com). , Jesteśmy renomowanych, uzasadnione i zarejestrowanych firm. Zatwierdzone przez Zjednoczone Królestwo (UK) i rząd Republiki Południowej Afryki, aby pomóc ludziom z pomocy finansowej z kredytów krajowych i zagranicznych, jesteśmy również częścią instytucji finansowej oraz firmy Money Dostarczanie. Pomagamy zachęcać i pełnić rolę mediatora w celu zmniejszenia napięć finansowych na bardzo zachęcający tempie. Dajemy pożyczki dla osób i KR obsłudze ciało potrzebuje pomocy finansowej w celu wygody w rozsądnej odsetek w wysokości 2% Czy masz złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki? jeśli jesteś rozpaczliwie potrzebuje naszej pomocy, to jest Twoja szansa, aby uzyskać kredyt prosimy o kontakt. Czekamy na szybką odpowiedź.
  Możesz skontaktować się z nami poprzez: crayonworldloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 46. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na finansowanie firmy lub w jakimkolwiek celu? posiadamy certyfikaty, zgodne z prawem i międzynarodowym licencjonowanym pożyczki pożyczkodawcy Oferujemy kredyty dla firm biznesowych, firm i osób prywatnych w przystępnej oprocentowaniem 2% procent, to może być krótki lub długi okres kredytowania nawet jeśli masz słabe kredytu, będziemy przetwarzać kredytu, jak tylko otrzymamy Twoją aplikację. Jesteśmy niezależną instytucją finansową. Stworzyliśmy doskonałą reputację na przestrzeni lat w dostarczaniu różnych rodzajów kredytów dla tysięcy naszych klientów. Oferujemy gwarantowanych kredytów jakiejkolwiek kwoty dla obywateli i nie-obywateli Oferujemy łatwy pożyczki osobiste, pożyczki handlowej / biznesowej, kredyt samochodowy, leasing / Equipment Finance, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, kredytu mieszkaniowego, etcfor wszystkich obywateli i nie-obywatelom albo dobra czy zła historia kredytowa. Jeśli jesteś w potrzebie nasz e-mail firmy (lindamooreloans@gmail.com) możesz wysłać nam swoje dane Powiadom mnie dzisiaj i będziesz zadowolony to zrobiłeś. lindamooreloans@gmail.com lub strona internetowa: https://lindamooreloancompany.wordpress.com

  Z poważaniem,
  Pani Linda Moore.
  Menedżer firmy

  OdpowiedzUsuń
 47. Założyliśmy, aby pomóc ludziom potrzebuje pomocy, oferujemy kredyty na 3% stopy procentowej, takie jak help.So finansowej jeśli przeżywają trudności finansowe lub masz jakiekolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy, aby rozpocząć swój biznes lub potrzebujesz kredytu na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub masz trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, prosimy o kontakt poprzez e-mail: trustfunds224@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 48. Czesc,

  Czy finansowo linka ? Nie martw sie ! tu jest szansa dla ciebie , oferujemy pozyczki zarówno miedzynarodowych i lokalnych Project finance , gwarancji i SBLC zarówno dla osób fizycznych i firm na calym swiecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3 % w skali roku.
  Jestesmy obrotowy wszystkich rodzajów projektów w kraju i zagranica , równiez czynia doradztwo finansowe dla naszych klientów. Wiec jesli masz dobry projekt lub chcesz zalozyc firme i potrzebujesz inwestora wystarczy poinformowac nas natychmiast, tak ze mozemy dyskutowac, podpisuja umowe , a nastepnie zasilic swój projekt dla Ciebie.
  Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.
  E - mail: brightestmortgagefinance@gmail.com

  Z powazaniem,

  Peter Morgan Paul .

  OdpowiedzUsuń
 49. Dzień dobry wszystkim z mojego kraju, nazywam się Wioletta od Warszawie przyjechałem tu na blogu, aby odwoływać się do firmy, która jest legit i wolne od oszustw i firmę, gdzie zrealizowany moją pożyczkę od 35,000,00euro wczoraj i ja przyszedłem tutaj, aby ta chwila rozdrażnieniem wszystkim, że jest w potrzebie kredytu, która nadal istnieje firma zawsze można ufać i polegać na bo w moim przypadku okazało się, że firma o nazwie firmy pożyczki Stella Rene, że była firma gdzie ja zrealizowany kredytu wczoraj, więc proszę się połączony z ta firma w przypadku, gdy są w potrzebie pilnej pożyczki dziś, bo zawsze możesz liczyć na pożyczkę Email poniżej {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} więcej informacji na dzisiaj.

  Wioletta

  OdpowiedzUsuń
 50. Cześć,

  Oferta pożyczki tu jesteś zainteresowany? Aplikuj teraz..
  Czy zostały odrzucone przez bank? Czy masz złe karty kredytowej?
  Czy masz niezapłacone rachunki? Czy jesteś zadłużony?
  Czy trzeba założyć firmę?
  Czy potrzebujesz kredytu?

  Mamy 3% odsetek Oprocentowanie pożyczek dla ciebie,
  I zakres pożyczki od $ 500,00 USD do $ 50.000.000,00 USD.

  Kontakt Pan Camila James poprzez e-mail: livingfountain.credit@yahoo.com

  Informacje Need to:
  1. Imię i nazwisko: .........
  2. Adres kontaktowy: ......
  3. Państwo / Miasto: ...........
  4. Kraj: .........
  5. Kwota potrzebna: ..............
  6. Czas trwania pożyczki: ..........
  7. Telefon nr: ..........
  8. Miesięczny Pojemność: ...........

       Pozdrowienia,

     Pan Clark Williams
           MD / CEO

  OdpowiedzUsuń
 51. Witam,

  Jesteś zmęczony szukam pożyczki i kredyty hipoteczne,zostały odrzucone
  stale na swoje banków i innych instytucji finansowych,oferujemy dowolny kształt
  pożyczki dla osób fizycznych i prawnych w niskiej stopy procentowej 2%.Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu kredytu,nie wahaj się skontaktować się z nami już dziś,obiecujemy zaoferować najlepsze usługi kiedykolwiek.Po prostu daj nam szansę, bo proces będzie się przekonać. Jakie są twoje potrzeby finansowe?

  Potrzebujesz kredytu biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Chcesz перекредитоваться?
  Potrzebny jest kredyt hipoteczny?

  Potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swój biznes lub rozszerzenie? Straciłeś już nadzieję, że i wam się wydaje, nie ma wyjścia, i swoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Proszę, nie wahaj się z nami skontaktować w celu ewentualnej współpracy biznesowej

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (creditoffer2468@gmail.com) lub telefonicznie pod numerem +447031941969

  OdpowiedzUsuń
 52. Witam, mam na imię Paula Pinto, ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców. Mam stracił około 45000.00euro bo potrzebowała dużego kapitału 200,000.00euro. I prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. moja firma została zniszczona, aw procesie straciłem syna. Nie mogłem znieść tego kolejny happening. w marcu 2016 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Maria Jorge, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką i chce skorzystać z tej okazji dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, i chcą zabezpieczyć pożyczkę szybko zarejestrować tylko przez panią Marię Jorge poprzez e-mail: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com ). można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: (paulapinto890@gmail.com). jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę ona jest jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
  Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
  Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

  Z poważaniem,
  Pan Robert Peterson
  E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 54. Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
  Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
  Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

  Z poważaniem,
  Pan Robert Peterson
  E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 55. Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
  Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
  Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

  Z poważaniem,
  Pan Robert Peterson
  E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 56. Dzień dobry Jestem Pani (Annia Vicky) z United stanem Ameryki, zatrzymałem się w Alabamie, a mam zerwała działalność, aż znalazłem ten e-mail firmy, która pomoże mi zdobyć kredyt dla biznesu ,, a teraz chcę Wykorzystaliśmy ten krótki pożywkę pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, pożyczki dla mnie bez jakiejkolwiek formy zabezpieczenia, i pożyczki 500,000USD od firmy, aby zapisać swój biznes i wiele więcej, widziałem swoją pocztę w internecie, każdy zawsze dać świadectwo tego, co zrobili, więc szybko skontaktował się z nimi i wszyscy oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane do moich 24godz konta później, było zaskoczeniem i czuć się zadowoleni, teraz mam już standardowego środka kontroli biznesowych, które pomogą ja teraz będę doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nimi skontaktować w diamondloancompany00@gmail.com~~HEAD=pobj jej bardzo dobre spółce i wiem, że będą one od razu ci pomóc .. Poniżej jest ich pożyczki zachęcające słowa. Dla kredytu kredytodawcy Czy jesteś finansowo w dół i potrzebujesz kredytu? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę kredytów i długów? Czy trzeba finansować założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki do realizacji dużych projektów? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania różnych innych procesów? Kontakt email: diamondloancompany00@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 57. Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
  Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
  Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

  Z poważaniem,
  Pan Robert Peterson
  E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 58. Witam oferujemy pożyczki, międzynarodowego projektu Finansowanie, gwarancja banku i sblc zarówno dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Nasze oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
  Jesteśmy także sponsorem oraz finansowanie różnego rodzaju projektów na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Więc jeśli masz dobry projekt i trzeba inwestora wystarczy poinformować nas natychmiast, tak że możemy dyskutować, podpisują umowę, a następnie sponsoruje ani finansować projekt dla Ciebie.
  Prosimy o kontakt z nami, dla wszystkich potrzeb finansowych.

  Z poważaniem,
  Pan Robert Peterson
  E-mail: j.mg.cashcraft@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 59. Czy potrzebujesz pożyczki dla projektu , inwestycji, pożyczki osobiste , domu
  kredyty, kredyty studenckie , kredyty konsolidacyjne i pożyczki dla różnych projektu?
  Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności małych, średnich i dużych firm skalę ?
  Czy potrzebujesz pożyczki na budowę domu lub kredyt samochodowy ?
  Czy potrzebujesz pożyczki na zakup maszyn i urządzeń do pracy ?
  Quicken firmą Kredyt jest odpowiedzią na wszystkie problemy , dajemy pożyczki na 3 % stopy procentowej i nasza transakcja jest szybkie, bezpieczne i wygodne. tych, którzy chcą uzyskać kredyt z nas powinien skontaktować się z nami za pośrednictwem ( frankmark1950@gmail.com ) i pozwala rozpocząć transakcję.

  Wypełnić poniżej te informacje i wysłać natychmiast
  ( Frankmark1950@gmail.com ) i pozwala rozpocząć transakcję i dostać kredytu przeniesiona do Ciebie .:

  pełne imię i nazwisko:
  Kwota potrzebna :
  Trwanie:
  kraj:
  stan:
  wiek:
  seks:
  religia:
  zawód:
  miesięczny przychód:
  numer telefonu:
  czy wniosek o pożyczkę wcześniej?
  jaki jest najlepszy czas, aby zadzwonić ?
  oczekujemy Twego pilną odpowiedź
  Powiadom nas już teraz poprzez ( frankmark1950@gmail.com ) (+ 15202238746 )

  OdpowiedzUsuń
 60. Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki dzisiaj? Oferujemy pożyczki w wysokości 2% odsetek, więc jeśli jesteś zainteresowany wypełnij poniższy formularz kredytów i wrócić do nas teraz poprzez email: morriswhitefinancialhelps1985@hotmail.com


  Nazwa:
  Kraj:
  Stan:
  Trwanie:
  Numer telefonu:
  Kwota potrzebna:

  Oto nasza linia firma jesteś wolny, aby skontaktować się z nami w porządku,

  +14023132357

  Dzięki
  Morris bieli.

  OdpowiedzUsuń
 61. Ubiegać się o pilną pożyczkę dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  Uwaga proszę: Czy finansowo w dół? Czy potrzebujesz pożyczki płacić off rachunki lub zakup domu lub zwiększyć swój biznes? Ubiegać się o pożyczkę teraz i uzyskać zezwolenie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w ograniczonej zainteresowania wskaźnik 2%. Nasz program kredytu jest bardzo bezpośredni i elastyczna jak twoje Satysfakcja i finansowy sukces jest naszym celem. Zainteresowanych więcej Informacje na temat skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 62. Ubiegac sie o pilna pozyczke dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  Uwaga prosze: Czy finansowo w dól? Czy potrzebujesz pozyczki placic
  off rachunki lub zakup domu lub zwiekszyc swój biznes? Ubiegac sie o pozyczke
  teraz i uzyskac zezwolenie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w ograniczonej zainteresowania
  wskaznik 2%. Nasz program kredytu jest bardzo bezposredni i elastyczna jak twoje
  Satysfakcja i finansowy sukces jest naszym celem. Zainteresowanych wiecej
  Informacje na temat skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 63. Jak mam moje pragnienie ilości od [SAMMYLOANCOMPANY@YAHOO.COM]

  Nazywam się pani JULIEN Garcia. Mieszkam w Teksasie U, S, A i jestem szczęśliwa kobieta dzisiaj? i powiedziałem mój własny, że każdy kredytodawca, że uratować swoją rodzinę z naszej złej sytuacji, odniosę się każdą osobę, która szuka pożyczki do niego, dał mi szczęście dla mnie i mojej rodziny, byłem w potrzebie pożyczki S $ 250,000.00 aby rozpocząć swoje życie na całym jak jestem samotną matką z 3 dzieci poznałem uczciwego i Bóg obawiając pożyczki pożyczkodawcy człowieka, który mi pomóc z kredytu S $ 250,000.00. Dolarów, bo to bóg obawiając się człowiekiem, jeśli jesteś w potrzebie pożyczki i będziesz spłacać kredytu skontaktuj mu powiedzieć mu, że jest pani Julien, które odnoszą się do niego. skontaktować mr Sammy e-mail: (sammyloancompany@yahoo.com) Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 64. Dzień dobry, Nazywam się Chen Mulan jestem obywatelem Stanów państwie Ameryki chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 4 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredyt po co mi płacą dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie 15,000USD. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka foretasted, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostatecznie został połączony z legit firmy pożyczki pożyczki nazywa Szczęście Firm (happinessloanfirm2478@hotmail.com), gdzie w końcu dostał kredytu, więc i postanowił skontaktować się z samą firmę kredytową, a następnie opowiedział im swoją historię o tym, jak ja zostały oszukany przez 4 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic lecz oczywiście mi więcej bólu. Wyjaśnię do firmy za pośrednictwem poczty i wszyscy powiedzieli mi było płakać nie więcej, bo dostanie pożyczkę w ich towarzystwie, a także mam prawo wyboru z nimi kontaktu. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie i dano mi kwotę pożyczki w wysokości $ 900,000.00 dolarów od tej wielkiej firmy (kredyt Szczęście Firm} zarządzanej przez Panią Christina Rojas i tu dzisiaj jestem zadowolony z mojej rodziny, ponieważ szczęścia kredyt Kancelaria dał mi kredyt tak zrobiłem ślub mojej jaźni, że będę potwierdzającego w internecie o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować kredytu Szczęście Firm teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej (happinessloanfirm2478@hotmail.com) strona na stronie internetowej: http: //happinessloanfirm1.bravesites.com Tel: (+1) 8653250382 wierzę, inni ludzie też daje świadectwo o tym samym uczciwego pożyczkodawcę

  OdpowiedzUsuń
 65. Cześć,

  Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, takich jak pomoc finansową. Więc jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub jesteś znalezienie to trudne do uzyskania kredytu obrotowego z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com dla Biblia mówi "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ". Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę nich jest dla poważnych poglądach i Boga ludzi obawiających.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:

  Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu oczekując

  pozdrowienia
  Zarządzanie
  E-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 66. Jestem Mr. Pato Fischer według nazwy. Mieszkam w Polsce, chcę używać tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ nie są oszustwa na całym świecie kilka miesięcy temu byłem napięte finansowo, a dzięki mojej desperacji i został oszukany przez kilku kredytodawców internetowych. Niemal stracił nadziei, aż mój przyjaciel skierował mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy o nazwie Mr Razaq Azis, który da mi kredyt w wysokości 30.000 zł Jeśli jesteś w potrzebie jakiegokolwiek kredytu po prostu skontaktować się z nim teraz tak, że może też dać ci kredytu wyniosą trzeba (razaqazeezloanfirm@outlook.com) obiecuję, że nigdy nie zawiedzie Cię.

  OdpowiedzUsuń
 67. Witam kredytu Wnioskodawca,
   
  Szukasz kredytu biznesu, pożyczki, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, kredyty konsolidacji zadłużenia, gwarancji kredytowych niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka, itp Albo potrzebujesz kredytu bankowego lub finansowego wsparcia dla jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu do czynienia z kredytami! Dajemy pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt; (Sainttoniloanfirm.live@outlook.com)

                             |||||||||||||||
                          Zweryfikowane? Dziennik ™
                         Prawa zastrzeżone © 2016

  OdpowiedzUsuń
 68. Każdy musi proszę mnie słuchać, bo zostały wykonane nieodpłatnie moich cierpień i biedy w całym moim życiu i całej rodziny !!!!

  Jestem pani kocha Miguel z Peru, i cierpiał biedy na dobre 18 lat .. i został oszukany przez tak wielu ludzi w internecie .. Chcę obraził w każdym okazjach .. ale jeden dzień na tym samym internecie .. spotykam mężczyznę nazywa Pan Jorge Luis, który jest dyrektorem Aso pożyczki i oszczędności .. i nauczał, że nadal będzie się oszustwa i udaremnić moje życie aż inni ludzie robili wcześniej, ale nigdy nie nowa, że ​​ma dobre serce .. ale w razem postanowiłem go przetestować .. ale niestety dla mnie .. dał mi kredyt, że muszę mu podać własną firmę .. i dziś jestem kobietą mojego własnego ja ..

  proszę i błagam Cię w imię Boga .. nie stracić tej okazji, dla tych, którzy potrzebują kredytu .. proszę skontaktować się z nim pilnie o pożyczkę i zapewniam was, że ma zamiar zmienić swoje życie z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe , to jest jego kontakt e-mail, aby go osiągnąć: aso.loan.saviings01@gmail.com

  Nie uda się do niego .. obiecuję, że ma zamiar pomóc .. po prostu dać mu swoje zaufanie i robić to, co zawsze mówi i widać własne świadectwo, aby powiedzieć ludziom też.

  Pośpiesz się i dostać swoją szansę ...

  wszyscy mają dobry i wspaniały dzień ...

  OdpowiedzUsuń
 69. POZDROWIENIA! POWITANIE!! POZDROWIENIA!!!
  Witamy Raymond cumming Financial Services to firma i rząd zatwierdził pieniędzy kredytodawcy, którzy rozdawać pożyczek dla firm i osób potrzebujących asystentów w ostatnich 3% stopy procentowej, można skontaktować się z pilną odpowiedź na to,
  E-mail (Raymondcummingsloans@outlook.com)
  Dostępne kredyty oferowane przez nas są:
  * kredyty świąteczne
  * Finansowanie firm / funduszy
  * Pożyczki bez zabezpieczenia
  * kredytów na działalność gospodarczą
  * Kredyt konsolidacyjny długu
  * Spłata kredytu o połowę
  * Osobiste pożyczki
  * Kredyt Venture capital
  * Kredyt Rzeczowe
  *Kredyt hipoteczny.
  Dziękuję i pozdrawiam. Kontakt poprzez e-mail: (Raymondcummingsloans@outlook.com)

  OdpowiedzUsuń
 70. PILNE BOŻE KREDYT OFERTA, zastosowanie dzisiaj, jeśli potrzebujesz Pilna Pożyczka jakiegokolwiek rodzaju.
  (Williamloans14@gmail.com)

  Zapraszamy do tej firmy w tej firmie dajemy pożyczki osobiste
  i pożyczek biznesowych dla oprocentowaniem tylko 2%, oferujemy pożyczkę z
  $ 4000 dolarów do $ 5000000 dolarów

  Jeśli potrzebujesz kredytu dla swojej firmy lub zapłacić swoje długi, prosimy o kontakt z nami jak najszybciej
  można przetwarzać formularza wniosku kredytowego

  KREDYT ZGŁOSZENIE wypełnienia i teraz wrócić.

  1. Imię i nazwisko: _________________
  2. Lokalizacja: __________________
  3. Kraj: ___________________
  4. Stan: _____________________
  5. Płeć: _______________________
  6. Numer telefonu: ______________
  7. Kwota kredytu Wymagane: ___________
  8. Czas trwania: __________________
  9. Wiek: _______________________

  Skontaktuj się z naszym biurem w wiadomości e-mail poniżej: williamloans14@gmail.com
  Pozdrowienia,
  Williams pożyczek.

  OdpowiedzUsuń
 71. cześć

  Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej mrsroseberrywilkinsfundss.usa@gmail.com~~HEAD=pobj dla Biblia mówi "" Łk 11:10 każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ".Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki more.Please nich jest dla poważnych poglądach i Boga ludzi obawiających.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:

  Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu oczekując

  pozdrowienia
  Zarządzanie
  E-mail: mrsroseberrywilkinsfundss.usa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 72. Dobry dzień,

  Czy jesteś w jakikolwiek kryzys finansowy?
  Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Jeśli tak,
  Jest to firma, która jest tutaj, aby pomóc, daje pożyczkę dla obu osób i firm, niezależnie od ilości lub opóźnieniem, oprocentowanie jest niedrogie. w razie zainteresowania prosimy o kontakt poprzez e-mail za pośrednictwem hopkinsonloan@outlook.com i wypełnić poniższe informacje.

  Pełne imię i nazwisko:
  Kwota kredytu:
  Czas trwania kredytu:

  Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 73. Witaj!

  Potrzebujesz wsparcia finansowego? Śledź pieniądze i uzyskać wszystkie rodzaje kredytu natychmiast!

  € 1000 do € 10.000.000,00
  * Cel * oprocentowanie 3%
  * Wybór pomiędzy 1-20 lat płacą.
  * Wybierz między miesięcznego i rocznego planu płatności.
  * Elastyczność kredytu.

  Aby uzyskać pomoc, prosimy o kontakt. E-mail: creditsolutioncompany@gmail.com

  Z poważaniem
  Zarządzanie

  OdpowiedzUsuń
 74. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.
   
  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
 75. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: ...........................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.
   
  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
 76. Witam, jestem Jonathan Albert Mak, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Trzeba pilnie pożyczki wyczyścić swoje długi, trzeba mieć kapitał pożyczkowy dla Twojej firmy, Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe, potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny, Kredyt studencki, samochód pożyczki, umowy pożyczki.? Szukaj nie więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe dla osób potrzebujących pomocy finansowej, osób, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki. Dajemy osobom na niskim poziomie procentowej wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że świadczymy rzetelną i beneficjenta pomocy, a my oferujemy Ci kredytu. Dziękuję, proszę skontaktować się z nami pod adresem: jonathanalbertmak@gmail.com
  jonathanalbert88@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 77. Drodzy Klienci

  Oferujemy pożyczki od minimum $ 3,000.00 do $ 50.000.000,00 maksymalnie 3% stopa procentowa, więc jeśli jesteś zainteresowany i chce wypełnić formularz wniosku o pożyczkę i wrócić do nas przez ten email: danielsilva59491@gmail.com

  Aby uzyskać więcej informacji na temat kredytu.

  Dzięki.
  Pan Daniel Silva Lavery.

  OdpowiedzUsuń
 78. Witam czy szukasz pożyczki biznesowe, osobiste kredyty, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczek konsolidacji zadłużenia, niezabezpieczonych pożyczek, kapitału podwyższonego ryzyka, itp... Lub po prostu dostał odrzucił pożyczki z banku lub instytucji finansowej dla jednego lub więcej powodów? Są odpowiednie rozwiązania dla kredytu! Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, oferujemy pożyczki dla firm i osób o niskich i przystępnych oprocentowania 2%. Więc jeśli jesteś zainteresowany w szybki i łatwy kredyt. Kontakt e-mail: claytonbarkerloanfirm@yahoo.com Pozdrawiam, Pan Clayton Barker oferta łatwe i szybkie pożyczki. Zarejestruj się teraz formularz zgłoszeniowy pożyczki pełne nazwy... Gender......................................... Stan cywilny... Adres kontaktowy... City / Zip....................................... Country......................................... AGE.............................................. Nazwa Facebook... Religion......................................... Kwota wymagana... Długość kredytu... Miesięczny dochód... Zawód... Celem pożyczki... Prawidłowy numer telefonu... Email................................................ Nazwa banku i adres... Numer konta... I zeskanowaną kopię prawa jazdy lub paszportu międzynarodowych. {JEST TO BARDZO WAŻNE, WIĘC WIEMY, ŻE NASI KLIENCI NIE SĄ OSZUŚCI, ALE SĄ RZECZYWISTYCH.} Pozdrawiam Panie Clayton Barker

  OdpowiedzUsuń
 79. Witam czy szukasz pożyczki biznesowe, osobiste kredyty, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczek konsolidacji zadłużenia, niezabezpieczonych pożyczek, kapitału podwyższonego ryzyka, itp... Lub po prostu dostał odrzucił pożyczki z banku lub instytucji finansowej dla jednego lub więcej powodów? Są odpowiednie rozwiązania dla kredytu! Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, oferujemy pożyczki dla firm i osób o niskich i przystępnych oprocentowania 2%. Więc jeśli jesteś zainteresowany w szybki i łatwy kredyt. Kontakt e-mail: claytonbarkerloanfirm@yahoo.com Pozdrawiam, Pan Clayton Barker oferta łatwe i szybkie pożyczki. Zarejestruj się teraz formularz zgłoszeniowy pożyczki pełne nazwy... Gender......................................... Stan cywilny... Adres kontaktowy... City / Zip....................................... Country......................................... AGE.............................................. Nazwa Facebook... Religion......................................... Kwota wymagana... Długość kredytu... Miesięczny dochód... Zawód... Celem pożyczki... Prawidłowy numer telefonu... Email................................................ Nazwa banku i adres... Numer konta... I zeskanowaną kopię prawa jazdy lub paszportu międzynarodowych. {JEST TO BARDZO WAŻNE, WIĘC WIEMY, ŻE NASI KLIENCI NIE SĄ OSZUŚCI, ALE SĄ RZECZYWISTYCH.} Pozdrawiam Panie Clayton Barker

  OdpowiedzUsuń
 80. Ubiegać się o pożyczkę szybki i wygodny sposób na zapłacenie rachunków i wznowienie finansowania projektu przy najtańszej stopie procentowej 3%, aby skontaktować się z nami dzisiaj za pośrednictwem: trustfunds804@outlook.com. Pożyczka musi zaoferować pożyczkę nasze minimum to 1000.00 wybór pożyczania pieniędzy, jestem poświadczone rejestracji i pożyczkodawców Legit, możesz skontaktować się z nami dzisiaj, jeśli jesteś zainteresowany do uzyskania tej pożyczki, skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu pożyczki Ponieważ warunki pożyczki i kwota pożyczki zostaną przeniesione do Ciebie. Potrzebuję twojej pilnej odpowiedzi, jeśli jesteś zainteresowany

  OdpowiedzUsuń
 81. Cześć...

  Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w potrzebach pomocy, na przykład pomoc finansowa. W przypadku trudnoś ci finansowych lub w jakimkolwiek bałaganie finansowym potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz kredytu do Rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki, rozpocząć miłe interesy, lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od lokalnych banków, skontaktuj się dziś z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com, aby Biblia mówi "" Łukasza 11:10 Wszyscy, którzy Prosi o otrzymanie; Ten, kto szuka odkryć; A tym, którzy pukają, drzwi zostaną otwarte ". Nie pozwól, aby te możliwości przebiegały przez ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki. Tym bardziej, że to jest dla poważnego umysłu, a Bóg boi się ludzi.

  OdpowiedzUsuń

 82. Jestem potencjalnym kredytodawcą pożyczkodawcy i daję pożyczkę biednym i potrzebującym, jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki, skontaktuj się ze mną teraz na mój adres e-mailowy jackballard396@gmail.com
  Moja praca polega na pomocy ubogim i potrzebującym, więc skontaktuj się ze mną teraz

  kocham Cię

  OdpowiedzUsuń
 83. Witamy, jesteśmy Jonathan Albert Mak Loan Firmą, prywatną firmą pożyczkową, która daje pożyczki na czas nieokreślony. Potrzebujesz pilnej pożyczki, aby usunąć swoje zadłużenie, potrzebujesz pożyczki kapitałowej dla Twojej firmy, zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe, potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego, pożyczki studenckiej, kredytu samochodowego, pożyczki kontraktowej. Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie kłopoty finansowe były przeszłością. Pożyczamy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej, osobom, które mają złe kredyty lub potrzebują pieniędzy, aby płacić rachunki. Dajemy osobom z najniższym poziomem oprocentowania 2%. Chcę skorzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy wiarygodnej pomocy i oferujemy Państwu pożyczkę. Dziękuję, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem: jonathanalbertmak@gmail.com
  Jonathanalbert88@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 84. Czy potrzebujesz kredytu?

  LARRY ELLISON FINANCE Spółka jest ograniczona do kapitału zakładowego. Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszystkich rodzajów. Nasze pożyczki waha się od firmy do pożyczki osobiste lub warunków krótko- lub długoterminowych z korzystniejszych stóp procentowych (2%). Nasz proces pożyczki jest bardzo szybki i niezawodny z gwarancji. Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, odwiedź nas na nasz e-mail; ( larryellisonfinance@gmail.com )


  Wypełnić formularz zgłoszeniowy.
  1) Imię i nazwisko:
  2) Państwo:
  3) kwota potrzebna:
  4) Czas trwania kredytu:
  5) Numer telefonu:


  E-mail: larryellisonfinance@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 85. Czy potrzebujesz pożyczki @ 2%, jeśli tak skontaktuj się z nami na wszystkie rodzaje kredytów dzisiaj
  Tutaj jest e-mail do kontaktu, aby uzyskać więcej informacji na temat szczegółów

  Pożyczka: barrettloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 86. Cześć,

  Czy szukasz prawdziwej pożyczki po przystępnej stopie procentowej, w ramach sprzyjających warunków udzielania pożyczek? Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długu lub spłacenie rachunków? Czy Twoje banki i inne instytucje finansowe zostały przez Ciebie odrzucone tylko dlatego, że masz niski wynik kredytowy? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z jakiegokolwiek powodu,

  Kredyty samochodowe
  Kredyty mieszkaniowe
  * Pożyczki firmowe
  * Kredyty hipoteczne
  * Kredyty mieszkaniowe
  * Kredyty konsolidacyjne
  * Pożyczki osobiste

  Uwaga: udzielamy pożyczki za 3-procentową stopę procentową rocznie.

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: - cashloancompany10@gmail.com, aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki.

  Kontakt z e-mail: - cashloancompany10@gmail.com

  Wszystkiego najlepszego,
  Pan Robert Smith.

  OdpowiedzUsuń
 87. Cześć,

  Czy szukasz prawdziwej pożyczki po przystępnej stopie procentowej, w ramach sprzyjających warunków udzielania pożyczek? Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długu lub spłacenie rachunków? Czy Twoje banki i inne instytucje finansowe zostały przez Ciebie odrzucone tylko dlatego, że masz niski wynik kredytowy? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z jakiegokolwiek powodu,

  Kredyty samochodowe
  Kredyty mieszkaniowe
  * Pożyczki firmowe
  * Kredyty hipoteczne
  * Kredyty mieszkaniowe
  * Kredyty konsolidacyjne
  * Pożyczki osobiste

  Uwaga: udzielamy pożyczki za 3-procentową stopę procentową rocznie.

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: - cashloancompany10@gmail.com, aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki.

  Kontakt z e-mail: - cashloancompany10@gmail.com

  Wszystkiego najlepszego,
  Pan Robert Smith.

  OdpowiedzUsuń
 88. Uwaga:

  Jest to BOOST CAPITAL CENTRAL TRUST FINANCE LIMITED. Oferujemy wszelkiego rodzaju pomoc finansową dla każdego, kto potrzebuje pożyczki, takiej jak pożyczka firmowa, pożyczka indywidualna, pożyczka inwestycyjna, konsolidacja zadłużenia i zakup domu itd. Oferuję pożyczkę w Bardzo niska stopa procentowa 2%. Ten program finansowania umożliwia klientowi korzystanie z niskiej stopy zwrotu. Daję pożyczkę w minimalnej wysokości 2000,00 do maksymalnej kwoty 10.000.000,00 dolarów / euro / funtów. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji za pomocą poczty elektronicznej: bcctfinanceltd@gmail.com. Dzięki i błogosławcie Bogu.

  OdpowiedzUsuń
 89. Potrzebujesz pożyczki @ 2%, jeśli tak, skontaktuj się z nami na wszystkie rodzaje kredytów dzisiaj
  Oto email kontaktowy, aby uzyskać więcej informacji na ten temat

  Pożyczki: barrettloancompany@gmail.com
  Lub przez whatsapp na (+2349064007491)

  OdpowiedzUsuń
 90. Cześć, Mam na imię Adam Daniels.

  Jestem prywatny pożyczkodawca, który dają kredyt prywatnych i korporacyjnych trzecim.

  Jesteś w potrzebie pilnej pożyczki, i nie wiem gdzie go dostać?
  następnie szukać dalej i ubiegać się o kredyt dziś.Jeśli masz zostały odrzucone tak wiele banków? Czy potrzebne są Finanse w celu ustalenia Twojej firmy?
  Czy potrzebne są Finanse na dany biznes? Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Mój kredyt waha się od osobistego do biznes-kredyt. Moja stopa procentowa jest bardzo przystępne i nasz proces pożyczki jest bardzo szybki, jak również.
  Jestem bardzo chętny, aby wszystkie swoje problemy finansowe odeszły w przeszłość.Jeśli jesteś naprawdę gotowy, aby twoje finansowe problemy zostały rozwiązane.jeśli jesteś zainteresowany wypełnić formularz danych, tak, że mogę dać ci moje warunki.

  KREDYTOBIORCY FORMULARZ DANE:

  1)TWOJE IMIĘ.........................................
  2)TWÓJ KRAJ...................................
  3)TWÓJ ZAWÓD.............................
  4)STAN CYWILNY......................
  5)NUMER TELEFONU..................................
  6)MIESIĘCZNY DOCHÓD..............................
  7)adres...........................................
  8)cel............................................
  9)WNIOSEK O UDZIELENIE POŻYCZKI...................................
  10)telefon........................................
  11)CZAS TRWANIA POŻYCZKI.................................

  Mój adres e-mail podany poniżej: daniels.loan.investment@gmail.com
  Patrzę do przodu do robić interesy z tobą.

  Witam
  PANIE ADAMS DANIELS...............................

  OdpowiedzUsuń
 91. Drogi poszukujący pożyczki

  Masz jakieś trudności finansowe? Chcesz rozpocząć własną działalność? Ta firma pożyczkowa ustanowiła organizacje praw człowieka na całym świecie, a jedynym celem pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wróć do nas z informacjami poniżej e-mail: elenanino0007@gmail.com

  Nazwa:
  Wymagana kwota kredytu:
  Czas trwania kredytu:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i błogosławię Bogu
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Elena

  OdpowiedzUsuń
 92. Dobry dzień moi ludzie, czy szukasz pożyczki od kiedy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać problemy w życiu? Jeśli tak, to już nie martw się, bo jest Bóg wysłana kobieta, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, pomagała wielu z nas tutaj, Eva kobieta, która pracowała ze szpitalem w moim kraju, szukałem pożyczki Odkąd odesłałem moje dzieci do szkoły i założyłem firmę, zostałem oszukany moimi fałszywymi kredytodawcami do chwili obecnej, kiedy zlokalizowałem tę firmę iw tej firmie potwierdzam i zarobiłem kwotę 45.000.000 dolarów bez stresu, a teraz jestem tutaj Na formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, jak pomagają wielu osobom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ są w 100% pewne i gwarantują, bo dziś jestem szczęśliwa, że wreszcie dostałem szansę na zdobycie Pożyczkę dziś i skontaktuj się z e-mailiem pod adresem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, ponieważ pomogły również wiele z innych krajów.

  Eva

  OdpowiedzUsuń
 93. Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.


  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.
  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I 'm peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.

  OdpowiedzUsuń
 94. Dzień dobry, drogi panie / madam,
  Potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki? Jeśli tak, napisz do nas (gregloanfirm2017@gmail.com), aby uzyskać więcej informacji i wypełnić
  Poniżej

  Nazwa:
  wiek:
  płeć:
  kraj:
  Stan:
  Tel:
  Kwota kredytu:
  Termin pożyczki:
  miesięczny przychód:
  Cel funduszy:
  Kontakt: gregloanfirm2017@gmail.com

  pozdrowienia,
  Greg

  OdpowiedzUsuń
 95. Jak uzyskałem pożądaną kwotę pożyczki z firmy Reliable Loan o nazwie Adolf Alex
  Firma pożyczkodawcy i możesz je przesłać pocztą elektroniczną na adres: vladisgustav@gmail.com Oferujemy pożyczkę dla osób poważnie myślących o stałym oprocentowaniu 2% Rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat, w zależności od kwoty kredytu. Jesteś Zainteresowany? Jeśli tak, uprzejmie skontaktuj się z nami teraz: vladisgustav@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 96. Jak uzyskałem pożądaną kwotę pożyczki z wiarygodnej firmy pożyczkowej
  (guaranteedtrustloancompany1960@gmail.com)

  Witam wszystkich, Nazywam się Linda Kimberly, jestem z Sydney w Australii, jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem pożyczkę od firmy GTL po zastosowaniu sześciokrotnie z różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są zdolni kredytodawcy tu w tym forum, pomyślałem, że ich pożyczki były prawdziwe i zastosowałem, ale nigdy nie przyznali mi żadnej pożyczki, dopóki przyjaciel mnie nie przedstawił mnie firmie GTL, która obiecała mi pomóc z pożyczką mojego pragnienia i tak naprawdę obiecałem bez jakiejkolwiek formy zwłoki , Miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal są wiarygodne kredytodawcy pożyczki, dopóki firma GTL, która naprawdę pomogła mi w pożyczeniu i zmieniła moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych i wiarygodnych kredytodawców, ale radzę ci szukać wiarygodnych pożyczkodawców, aby spróbować firmy GTL, więc dbanie i zrozumienie. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy chcesz finansowania projektów, Więc możesz skontaktować się z firmą GTL dzisiaj. Adres e-mail jest (guaranteedtrustloancompany1960@gmail.com)

  Linda Kimberly,
  Niech cię Bóg błogosławi.

  OdpowiedzUsuń 97. Szanowni Państwo,

  Ellis Financial Investment Limited oferuje odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb finansowych. Jesteśmy różni się od innych wierzycieli, ponieważ wierzymy w obsługę klientów, a my pozostaniemy z tobą, dopóki nie uzyskasz wyników.

  Ogólnie oferujemy kredyty hipoteczne, pożyczki dla inwestorów, pożyczki konsolidacyjne, drugą pożyczkę, pożyczkę firmową, pożyczkę osobistą, pożyczkę międzynarodową itp. Przy niższym oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami przez e-mail:
  ellisfinancialinvestment@yahoo.com
  ellisfinancialinvestment@gmail.com.

  Poniżej przedstawiono szczegółowe informacje:

  Twoje imię i nazwisko: ________________________
  Kraj; _________________________
  Stan: ________________________
  Adres domu: _______________________
  Zawód: _________________________
  Wiek: _________________________________
  Kredyt Cel: ___________________________
  Wymagana kwota: __________________________
  Czas trwania pożyczki: _________________________
  Płeć: __________________________

  Z poważaniem,
  Ellis Benson

  OdpowiedzUsuń
 98. ZAPRASZAMY DO PATRICIA KINGSMAN patriciakingsman.loans2016@gmail.com naszym celem jest zapewnienie Doskonałej Profesjonalnej Usługi.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?.

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, po edukację, po wyjątkowe zakupy

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: pożyczki osobiste, pożyczki konsolidujące zadłużenie, pożyczki firmowe, pożyczki edukacyjne, pożyczki zabezpieczone na zabezpieczenie hipoteczne, pożyczki bez zabezpieczenia, pożyczki hipoteczne, kredyty na wypłaty pożyczki, pożyczki studenckie, kredyty komercyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, Pożyczki na rozwój, pożyczki na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu w wysokości 2% za nieważność dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki.

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;

  INFORMACJE O BOCZNIE

  1) Pełna nazwa:
  2) Kraj:
  3) adres:
  4) Państwo:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Zawód:
  8) Numer telefonu:
  9) Miesięczny dochód:
  10) Obok Kin:
  11) Kwota kredytu potrzebna:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Cel pożyczki:
  14) konkretna data, w której potrzebna jest pożyczka:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki.
  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Z poważaniem,
  Pani Patricia Kingsman
  patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 99. Nazywam się Pani Patricia Kingsman Jesteśmy nowym pożyczkodawcą pożyczkodawcy z roku 2017 i chcemy pomóc każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5 000 000,00 zł, a także udzielamy pożyczek w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam e-maila na adres: patriciakingsman.loans2016@gmail.com, tak aby Twoja transakcja pożyczki mogła się odbyć teraz będziesz z twoją pożyczką w ciągu najbliższych 24 godzin jest to szybki transfer i jest bezpieczna bez zwłoki. Tak więc e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com jeśli jesteś zainteresowany

  E-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 100. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 101. OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne
  wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu od wakacji, edukacji, do unikalnych zakupów. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: Planowanie biznesowe, Finanse handlowe i inwestycyjne, Nieruchomości i hipoteki, Pożyczki konsolidacyjne, pożyczki firmowe, pożyczki prywatne, kredyty refinansujące w domu z niską stopą procentową w wysokości 2,00% za anulowanie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;
  - Pełne imię:
  - Potrzebna kwota kredytu:
  - Czas trwania kredytu:
  - Cel pożyczki:
  - Miasto / Kraj:
  - Telefon:
  - Jak o nas usłyszałeś:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z poważaniem,
  Pani Patricia król

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 102. ¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar facturas, impuestos, Pero usted no tiene una garantía demasiado tomar un préstamo O usted no necesita un préstamo debido a los estafadores ¿Qué voy a hacer ahora!
  AQUÍ ESTÁ LA SOLUCIÓN HACK ATM Y HACER RICO HOY !!!! SEA INTELIGENTE Y SEA RICO EN MENOS DE 3 DIAS ....
  Todo depende de lo rápido que pueda ser para obtener la nueva tarjeta ATM en blanco PROGRAMADA que es capaz de hackear cualquier máquina ATM, en cualquier parte del mundo. Llegué a saber sobre esta TARJETA del COCHE BLANCO cuando estaba buscando para el trabajo en línea hace un mes ... Realmente ha cambiado mi vida para siempre y ahora puedo decir que soy rico y nunca puedo ser pobre otra vez. El menos dinero que consigo en un día con él es cerca de $ 50.000.00 (cincuenta mil USD) con la ayuda del pirata que mi vida tenía vuelta alrededor. Sólo los individuos serios deben contactar con ella porque ella es 100% directa, soy un testimonio vivo. De vez en cuando sigo acumulando dinero en mi cuenta, no hay riesgo de ser atrapado, porque ha sido programado de tal manera que no es rastreable, también tiene una técnica que hace imposible que la CTV te detecte ..Para obtener detalles sobre cómo obtener el suyo hoy, envíe un correo electrónico al asistente de hacking: (cliffordhackerspays@gmail.com). Dígale a su amado una vez también, y empezar a vivir grandes ....

  OdpowiedzUsuń
 103. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na inwestycje, biznes lub dług, możesz otrzymać pożyczkę od naszej prywatnej firmy zajmującej się pożyczkami Ben Investment Company, udzielamy pożyczki w wysokości 2% odsetek, jeśli są zainteresowani, skontaktuj się z kwota wymagana pożyczki natychmiast do przetworzenia. skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną: beninvestmentcompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 104. Czy potrzebujesz pożyczki w wysokości 10.000 USD

  TUTAJ FORMULARZ NINIEJSZEJ KWOTY

  Nazwa:
  Stan:
  Data urodzenia:
  Seks:
  Wiek:
  Wymagana kwota:
  Cel pożyczki:
  Stan kredytu / Czas trwania:
  Numer telefonu:

  Czekamy na Państwa pilną odpowiedź na formularz wniosku o pożyczkę, aby my
  może w pełni przejść do transakcji.

  E-mail: Dennissmithloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 105. Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim świecie i powiedziałem sobie, że każdy kredytodawca, który ratuje moją rodzinę przed naszą biedną sytuacją, opowiem imię całego świata i jestem tak z przyjemnością powiem, że moja rodzina jest na dobre, ponieważ potrzebowałem pożyczki w wysokości 100 000 USD, aby rozpocząć całe życie, ze względu na mój zawód, jako ja jestem jedną mama, z 4 dziećmi i całym światem wydawało się, że to było wisząc na mnie, dopóki nie poznałem wysłaną przez Boga firmę pożyczkową, która zmieniła moje życie i rodzinę, bojaźń Bożą, Nora Mildred, była zbawcą BOGA posłanym do ratowania mojej rodziny kredytem w wysokości 100 000 USD kontakt z nią noramildred.loan@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń


 106. Dobry dzień
  Pożyczki Private Trust, udzielamy kredytów bez odczucia i przy niskim oprocentowaniu 0f 1,5%. Pożyczka Private Trust jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Oferujemy różne kredyty.
      Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy.
  Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij nam e-maila na adres privatetrustloan@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 107. Sky World kredīta firma, mēs izsniedzam aizdevumus ar procentu likmi 0f 3%. Skyworldloanfirm@gmail.com
   

  Laba diena sir / ma am.

  Mēs esam privāts uzņēmums, un mēs piedāvājam aizdevumus ar zemām procentu likmēm, nosakot aizdevuma summu, sākot no 100 miljoniem aizdevuma nosacījumu 1000 USD dolāra aizdevuma saņemšanai biznesa attīstībai: konkurētspējas palielināšana mārketingā / uzņēmējdarbībā.

  Mēs piedāvājam dažādus aizdevumus

  * Personas aizdevumi (nodrošināti un nenodrošināti)
  * Biznesa aizdevumi (nodrošināti un nenodrošināti)
  * Konsolidācijas aizdevums
    
  Nav avansa maksas.

  Pateicamies, ka izmantojāt laiku, lai izlasītu šo reklāmu.
  Lai iegūtu plašāku informāciju un informāciju, šodien sūtiet mums e-pastu
  Skyworldloanfirm@gmail.com
  Skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  OdpowiedzUsuń
 108. Jak otrzymałem Pożyczoną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (chillwellfinancialhome@gmail.com)

  Witam wszystkich, Nazywam się Sandra Kalniete, jestem z Alabamy w Stanach Zjednoczonych, jestem tutaj, aby potwierdzić, że otrzymałem pożyczkę od pana Chillwell Loans Company {(chillwellfinancialhome@gmail.com)} Odnoszę się do tego, moje świadectwo w Ameryce Południowej, ponieważ słyszałem o ludziach, którzy spadają za niewłaściwą spółkę pożyczkową i podrabiają tam ciężko zarobione pieniądze, po tym, jak złożyłem dwa razy od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj, na tym forum, myślałem, że udzielanie pożyczek było prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie dali mi pożyczki, dopóki znajomy nie przedstawi mnie panu Jamesowi Petersonowi World Loans Company, który obiecał mi pomóc z pożyczką mojego pragnienia i zrobił to, co obiecał bez jakiejkolwiek formy opóźnienia , Miałem wątpliwości, ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem pana Chilla Well, który naprawdę pomógł mi z moją pożyczką i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu dobrych pożyczkodawców, ale doradziłbym ci, szukając wiarygodnego pożyczkodawcy, aby wypróbować Mr Chillwell Loans Company, jego jest troskliwa i wyrozumiała. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki również lub chcesz uzyskać fundusze na swoje projekty, więc nie wahaj się skontaktować z firmą Mr Chillwell dzisiaj. jego adres e-mail to (chillwellfinancialhome@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 109. Nazywam się janice Albert, mieszkam tu w USA, chcę
  dziękuję panu Johnie Williamowi za pomoc w zdobyciu mojego
  Pożyczka, potrzebowałem pożyczki właśnie dzisiaj natknąłem się
  mu, więc powiedział mi, że w ciągu najbliższych 3 godzin, że ja
  dostanie moją pożyczkę i ku mojemu największemu zaskoczeniu dostałem
  moja pożyczka, a teraz ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi
  i dobrze się z nim skontaktować przez e-mail za pośrednictwem:
  johnloanfirm2@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 110. Dobry dzień, to dla każdego, kto jest zainteresowany uzyskaniem pożyczki, możesz ubiegać się o pożyczkę już od 3000 $ i więcej. Możesz napisać do nas przez naszą stronę mailingową: https://catherineloancompany.wordpress.com
  Email: catherineloanfirm96@gmail.com = catherineloanfirm97@gmail.com
  Dziękuję Ci


  oferta pożyczki

  OdpowiedzUsuń
 111. Dobry dzień, to dla każdego, kto jest zainteresowany uzyskaniem pożyczki, możesz ubiegać się o pożyczkę już od 3000 $ i więcej. Możesz napisać do nas przez naszą stronę mailingową: https://catherineloancompany.wordpress.com
  Email: catherineloanfirm96@gmail.com = catherineloanfirm97@gmail.com
  Dziękuję Ci


  oferta pożyczki

  OdpowiedzUsuń
 112. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 113. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 114. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 115. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MAGDALENA KUJAWA
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 60.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  kujawamagdalena132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 116. Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo straciłem dom i firmę z powodu złych kredytów i niespłaconych długów. Stałem się tak zdesperowany. Nie mogłem uzyskać pożyczki od Banks z powodu mojego złego kredytu, zacząłem szukać pożyczek od instytucji finansowej, ale zostałem oszukany przez dwóch (2) różnych pożyczkodawców moich ostatnich pieniędzy (6000 €). Pewnego dnia moja żona widziała tak wiele zeznań na temat tej wspaniałej firmy JOAN NORMA LOAN COMPANY LTD (joannormaloancompany@gmail.com) online. Opowiedziała mi o firmie, ale nigdy nie byłem zainteresowany z powodu moich wcześniejszych doświadczeń, ale nie wiedziałem, że moja żona złożyła wniosek o pożyczkę w wysokości 75 000 EUR od Spółki. W ciągu 48 godzin otrzymałem od banku wiadomość, że firma zaksięgowała na moim koncie kwotę pożyczki. Teraz moja firma jest ponownie produkowana, a moje długi zostały spłacone. Możesz również skontaktować się z firmą za pośrednictwem poczty e-mail: joannormaloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 117. Jak otrzymałem pożądaną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej

  (petersonworldloans@outlook.com)

  Witam wszystkich, Nazywam się Rosita Kugere, Z Portoryko, Stany Zjednoczone Ameryki, I

  Chcę szybko podzielić się moim świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę od James Peterson World Loans

  Firma z adresem e-mail {(petersonworldloans@outlook.com)} po złożeniu wniosku Dwa razy od

  różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich

  Pożyczanie było prawdziwe i złożyłem wniosek, ale nigdy nie dali mi pożyczki, o którą prosiłem

  odebrali ode mnie moje ciężko zarobione pieniądze i przysporzyły mi więcej bólu i problemów, aż do przyjaciela

  przedstawiłam firmę James Peterson World Loans Company, która obiecała mi pomóc

  Pożyczenie mojego pragnienia i naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości

  ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni kredytodawcy

  nawiązałem kontakt z James Peterson World Loans, który naprawdę pomógł mi z pożyczką

  poprosił i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu prawdziwych pożyczkodawców

  tam w Internecie, które są trudne i trudne do ukarania. Więc doradziłbym ci

  szukając wiarygodnego pożyczkodawcy, aby skontaktować się z James Peterson World Loans Company

  dzisiaj, jego troska i zrozumienie. Nie wiem, czy potrzebujesz również pilnej pożyczki

  lub chcesz uzyskać fundusze na swoje projekty, więc skontaktuj się z James Peterson World Loans

  Firma dzisiaj. jego adres e-mail to (petersonworldloans@outlook.com)
  Dzięki i niech was Bóg błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 118. Czy masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki na Boże Narodzenie lub pożyczkę biznesową? skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc e-mail: elenanino0007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 119. DOBRA NOWOŚĆ DOBRE NOWOŚCI

  Jestem moją panią Mirabe Daniels jest wiarygodnym i wiarygodnym pożyczkodawcą.
  Dzięki jasnym i łatwym warunkom z 2% stopą procentową. od
  Tylko 1000 USD - 1000 USD, Euro i Funt. Udzielam pożyczki przedsiębiorcom
  Osobisty kredyt,
  Pożyczki studenckie,
  Kredyt transportowy
  Pożyczki biznesowe.

  skontaktuj się ze mną bezpośrednio, aby uzyskać więcej informacji.
  Email: mirabeldanielloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 120. cześć

  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy
  mieć problem finansowy i potrzebować rozwiązania tego problemu. Kwestia kredytu i
  zabezpieczenia są czymś, o co klienci zawsze martwią się, gdy szukają
  pożyczka od legalnego pożyczkodawcy. Ale, wprowadziliśmy tę różnicę w
  przemysł pożyczkowy. Możemy zorganizować pożyczkę w przedziale od 1000 $ do
  5.000.000,00 $ tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową reakcję na to
  E-mail 1: (info.mfcompany@gmail.com)
  E-mail 2: (info.mfcompany@yahoo.com)

  Nasze usługi obejmują:

  1) Konsolidacja długów
  2) Drugi kredyt hipoteczny
  3) Pożyczki dla przedsiębiorstw
  4) Pożyczki osobiste
  5) Pożyczki międzynarodowe
  6) Pożyczki wszelkiego rodzaju
  7) Pożyczka rodzinna E.T.C

  NASZA WIZJA
  Być wiodącym i preferowanym pożyczkodawcą na całym świecie

  NASZA MISJA
  Aby zapewnić innowacyjną i przystępną pożyczkę oraz dobre usługi, które maksymalizują
  wartości dla interesariuszy.

  Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko co musisz zrobić
  Daje nam dokładnie to, czego chcesz, a na pewno spełnimy Twoje marzenie
  spełnić się. FIRMA FINLANDIA FIRMY MIDLAND mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe firmy finansowe
  instytucje, bo mamy nieograniczony kapitał. W celu uzyskania dalszych szczegółów
  pozyskując pożyczkę skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast.

  Informacje kontaktowe firmy
  Kontaktowy adres e-mail: (info.mfcompany@gmail.com)
  Kontaktowy adres e-mail: (info.mfcompany@yahoo.com)

  OdpowiedzUsuń
 121. Nazywam się kurt wellens Jestem pożyczkodawcą pożyczek biznesowych udzielających pożyczek osobom, których potrzebują
  pewność, że możesz spłacić pożyczkę i dać kredyt na wypożyczenie kredytów, kredyty samochodowe, kredyty na działalność gospodarczą, kredyt hipoteczny,
    Pożyczki na pożyczki budowlane kredyty hipoteczne, komercyjne, Proszę e-mail: sj1064480@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 122. Dobry dzień,


  Oferujemy pożyczki prywatne, komercyjne i osobiste o minimalnej rocznej stopie procentowej w wysokości zaledwie 3% w okresie spłaty od 1 roku do 50 lat w dowolnym miejscu na świecie. Rozdajemy pożyczki o wartości od 5 000,00 USD do 50 000 000 USD.

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, ponieważ najwyższy poziom bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Czy tracisz noce, martwiąc się, jak uzyskać pożyczkę Legit Loan? Czy gryzujesz paznokcie palcami? Zamiast bić się, skontaktuj się teraz z GOLDEN LOAN FIRM (Loan Services), specjalistami od kredytów, którzy pomogą zatrzymać Bad Credit History, aby odkryć rozwiązanie wygrywające, którym jest Nasza misja.

  Zainteresowane osoby powinny się ze mną skontaktować poprzez e-mail:
  Nazwa pożyczkodawcy: Pan: Smith Anderson
  E-mail pożyczkodawcy: goldenloancompany3523@gmail.com
  Lub whatsapp +393803781055


  Z poważaniem,
  Pan Smith Anderson

  OdpowiedzUsuń
 123. Czy potrzebujesz pożyczki? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Hobelman Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy pożyczki po przystępnej stopie procentowej w wysokości 2%. Skontaktuj się z nami już dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej na hobelmanfinance@gmail.com, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

  OdpowiedzUsuń
 124. Jestem panią Christy Walton finance Oferuję pożyczki firmom i osobom fizycznym o rozsądnych stopach procentowych tylko po to, aby pomóc osobom potrzebującym problemów finansowych, itp. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz skontaktować się z nami pod tym adresem e-mail: (christywalton355@gmail.com) próbowałeś uzyskać jakąkolwiek pożyczkę? następnie zgłoś się teraz do Mrs Christy Walton Finance

  OdpowiedzUsuń
 125. Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki, aby założyć dużą firmę? Pożyczyliśmy również w USA DOLLARS, EURO, POUNDS i Indian Rupees,
  To jest rankingowa firma pożyczkowa. Poda pożyczkę w wysokości 3% do
  pożyczkobiorca będzie Uprawnionym pożyczkodawcą. Udzieli pożyczki
  50 000,00 USD, 1 000 000 USD. 100 000 000 USD. do pożyczkobiorcy zależy pożyczka
  zapotrzebowanie wnioskodawcy, maksymalny okres od 1 do 30 lat. Jeśli potrzebujesz
  pożyczka dostać dotyku do naszej firmy Ranking firmy pożyczkowej lub napisz do nas
  (christainjonhson77@gmail.com) za każdą pożyczkę, jakiej potrzebujesz

  BEST REGARD :: CHRISTIAN JOHNSON
  KONTAKT E-MAIL: christainjonhson77@gmail.com
  COATS-APP KONTAKT +919042933448

  OdpowiedzUsuń
 126. Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki, aby założyć dużą firmę? Pożyczyliśmy również w USA DOLLARS, EURO, POUNDS i Indian Rupees,
  To jest rankingowa firma pożyczkowa. Poda pożyczkę w wysokości 3% do
  pożyczkobiorca będzie Uprawnionym pożyczkodawcą. Udzieli pożyczki
  50 000,00 USD, 1 000 000 USD. 100 000 000 USD. do pożyczkobiorcy zależy pożyczka
  zapotrzebowanie wnioskodawcy, maksymalny okres od 1 do 30 lat. Jeśli potrzebujesz
  pożyczka dostać dotyku do naszej firmy Ranking firmy pożyczkowej lub napisz do nas
  (christainjonhson77@gmail.com) za każdą pożyczkę, jakiej potrzebujesz

  INFORMACJA DLA MĘŻCZYZN
  Twoje imię ..............................................
  Twój kraj............................................
  Twój adres ...........................................
  Twój zawód ........................................
  Twój stan cywilny ....................................
  Obecny status w miejscu pracy
  .................................................. ......
  Numery telefonów / Telefon komórkowy / Telefon biurowy
  .................................................. ......
  Miesięczny przychód .........................................
  Czas trwania pożyczki ...........................................
  Kwota kredytu ............................................
  Jak o nas usłyszałeś?
  .................................................. .......
  Oferujemy pożyczkę na spłatę depozytu i rachunków,

  BEST REGARD :: CHRISTAIN JOHNSON
  KONTAKT E-MAIL: christainjonhson77@gmail.com
  WHATS-APP KONTAKT +199042933448

  OdpowiedzUsuń
 127. Witajcie bracia i siostry, jestem Karolem samotnym rodzicem z dudelange w fortach, chciałbym podzielić się tym wspaniałym świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę od Mrs. Success Loan Company, kiedy zostaliśmy wypędzeni z naszego domu, kiedy nie mogłem Zapłacić moje rachunki więcej, Po oszustwa przez różne firmy on-line i zostały odrzucone pożyczki przez mój bank i niektóre inne unii kredytowych odwiedziłem. moje dzieci zostały zabrane przez rodzinę zastępczą, byłem sam na ulicy. Aż do dnia wstydliwie weszłam do starej towarzyszki szkolnej, która przedstawiła mnie Pani Sukcesem Firma pożyczkowa Na początku powiedziałem jej, że nie jestem gotów podjąć żadnego ryzyka, aby poprosić o pożyczkę on-line, ale zapewniła mnie, że będę otrzymałem od nich pożyczkę. Z drugiej strony, z powodu mojej bezdomności wziąłem udział w próbie i złożyłem wniosek o pożyczkę, na szczęście otrzymałem pożyczkę w wysokości 1 500 000 $ od {success_11@yahoo.com}). Jestem szczęśliwy, że podjąłem ryzyko i złożyłem wniosek o pożyczkę. moje dzieci zostały mi zwrócone, a teraz mam własny dom i firmę. Cała wdzięczność trafia do Pani SPANOWANEJ FIRMY sukces za nadanie sensu mojemu życiu, kiedy straciłem wszelką nadzieję. proszę, dla tych z was, którzy przeżywają trudności finansowe, powinni skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej: success_11@yahoo.com lub whatsApp: +15714897172

  OdpowiedzUsuń
 128. chcę podziękować za zachód od apeksloans za udzielenie mi pożyczki. Kilka razy próbowałem uzyskać pożyczkę, dopóki nie spotkam się z panem na zachód od apeksloan i udzielił mi pożyczki. jeśli potrzebujesz dzisiaj pożyczki, zrób to za pośrednictwem apexloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 129. (VICK MARA LOAN COMPANY)

         (vickmara3@gmail.com)

  Witajcie, pani Vick mara, pożyczkodawcy, która jest wiarygodną i wiarygodną pożyczką
  w warunkach jasne i zrozumiałe przy 2% stopie procentowej. od
  12 000 do 8 000 000 USD, tylko euro i funty. Udzielam pożyczek biznesowych,
  Pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli ty
  potrzebować loana2
     musisz skontaktować się ze mną bezpośrednio
  W: (vickmara3@gmail.com)
  Niech cię Bóg błogosławi.
  Z poważaniem,
  Pani: vick mara
  Email: (vickmara3@gmail.com)

  Uwaga: całą odpowiedź należy przesłać na adres: (vickmara3@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 130. (VICK MARA LOAN COMPANY)

         (vickmara3@gmail.com)

  Witajcie, pani Vick mara, pożyczkodawcy, która jest wiarygodną i wiarygodną pożyczką
  w warunkach jasne i zrozumiałe przy 2% stopie procentowej. od
  12 000 do 8 000 000 USD, tylko euro i funty. Udzielam pożyczek biznesowych,
  Pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli ty
  potrzebować loana2
     musisz skontaktować się ze mną bezpośrednio
  W: (vickmara3@gmail.com)
  Niech cię Bóg błogosławi.
  Z poważaniem,
  Pani: vick mara
  Email: (vickmara3@gmail.com)

  Uwaga: całą odpowiedź należy przesłać na adres: (vickmara3@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 131. Szukasz wolności finansowej? czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamujesz się finansowo, potrzebujesz pożyczki na zakup samochodu lub domu? Czy odrzucisz środki finansowe z banku na zawsze? Chcesz poprawić swoje finanse? Potrzebujesz pożyczki, której opłacają rachunki? Nie szukaj już więcej, zapraszamy do możliwości wszystkich rodzajów pożyczek, które można uzyskać w bardzo przystępnych cenach 3% zapotrzebowania na więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz do nas przez e-mail: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 132. Szukasz wolności finansowej? czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamujesz się finansowo, potrzebujesz pożyczki na zakup samochodu lub domu? Czy odrzucisz środki finansowe z banku na zawsze? Chcesz poprawić swoje finanse? Potrzebujesz pożyczki, której opłacają rachunki? Nie szukaj już więcej, zapraszamy do możliwości wszystkich rodzajów pożyczek, które można uzyskać w bardzo przystępnych cenach 3% zapotrzebowania na więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz do nas przez e-mail: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 133. Dobry dzień,
  Czy potrzebujesz pożyczki?
  Czy potrzebujesz osobistych lub biznesowych i inwestycyjnych pożyczek, bez stresu i szybkiej akceptacji? Obecnie oferujemy pożyczkę na całym świecie wszystkim poszukującym kredytu po bardzo przystępnej stopie procentowej. Nasza kwota pożyczki waha się od 10 000,00 EUR do 10 000 000,00 EUR, a okres spłaty wynosi od 1 roku do 20 lat przy 3% stopie procentowej. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym urzędnikiem ds. Pożyczek (Hechler Anderson) za pośrednictwem poczty e-mail hechlerandreas4@gmail.com

  Osoba kontaktowa: Hechler Anderson
  Kontaktowy adres e-mail: hechlerandreas4@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 134. chcę podziękować za zachód od apeksloans za udzielenie mi pożyczki. Kilka razy próbowałem uzyskać pożyczkę, dopóki nie spotkam się z panem na zachód od apeksloans i dał mi pożyczkę. jeśli potrzebujesz dziś pożyczki, zrób to za pośrednictwem apexloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 135. Cześć wszystkim Jestem jack berry po imieniu i jestem bardzo prostym człowiekiem. Pracuję w firmie o nazwie aseiamicrofanance, w tej firmie rozdajemy
  pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu 3%. Rozdajemy wszelkiego rodzaju
  Pożyczka, w której potrzebujesz. Potrzebujemy tylko poważnych kandydatów, więc nie przychodź
  tutaj i baw się z naszą firmą. Skontaktuj się z nami już dziś
  nasz adres e-mail poniżej: e-mail: aseiamicrofanance@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 136. Wyposażasz warsztat i potrzebujesz pomocy finansowej? Czy potrzebujesz pożyczki na zakup nowego domu, lub dla inwestycji, czy potrzebujesz szybką pomoc finansową o niskim oprocentowaniu w wysokości 2%? Aby spłacić niezapłacone rachunki? Mieć ty zostały odrzucone przez banki tak wiele? Czy potrzebujesz do finansowania, aby rozwinąć w Twojej firmie? finansów osobistych powodów osobistych? Zobowiązujemy się, aby rozwiązać wszystkie problemy finansowe. Prosimy o kontakt z nami teraz. E-mail: robertjacksonfinacialservice@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 137. Czy potrzebujesz pożyczki?

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz funduszy na sfinansowanie swojego projektu? E-mail: ( Creditplusfinance11@gmail.com ) Oferujemy Gwarantowane usługi pożyczkowe w dowolnej kwocie i dowolnej części świata dla (osób fizycznych, firm, pośredników w handlu nieruchomościami i instytucji zbiorowych) po naszej atrakcyjnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, wyślij odpowiedzi na następujący adres e-mail: { Creditplusfinance11@gmail.com }

  Oto niektóre z obszarów, w których możemy pomóc

  * Finansowe
  * Pożyczki biznesowe
  * Pożyczka osobista
  * Pożyczka inwestycyjna
  * Pożyczka samochodowa
  * Kredyty budowlane
  * Konsolidacja zadłużenia
  * Linia kredytowa
  * Lend Lease
  * Drugi kredyt hipoteczny
  * Odkupienie kredytu
  * Kredyty samochodowe
  * Hipoteka
  * Kredyty refinansowe
  * Pożyczki studenckie


  Email: Creditplusfinance11@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 138. Dzien dobry, Nazywam sie Michele Truman Jestem obywatelem United State of America chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawcy, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacilem duzo ... ale dostroili mnie, a potem spotkalem sie z jednym dobrym pozyczkodawca nazwanym przez pana Johna Louisa po tym, jak zawarlismy wszystkie umowy, które obiecal umiescic na mojej twarzy porównanie po przekazaniu pozyczki, nigdy nie wierzylem mu, ale po moja obiecujaca pozyczka otrzymala wiadomosc e-mail z powiadomieniem na moim rachunku bankowym, ze otrzymalem kwote 50 000,00 dolarów, bylem tak szczesliwy, ze ten John Louis Loan Company zostal wyslany do mnie i mojej pieknej rodziny, a my zaczynamy nowe i dobre zycie, prosze, moi bracia i siostry, jesli potrzebujesz jakiejkolwiek pozyczki, po prostu uprzejmie skontaktuj sie z Johnem Louisem szybko na jego e-mailu firstpdploanfirm@gmail.com lub WhatsApp na +1 (216) 9293822, aby uzyskac wiecej informacji jak najszybciej ...

  OdpowiedzUsuń
 139. Dzien dobry, Nazywam sie Michele Truman Jestem obywatelem United State of America chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawcy, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacilem duzo ... ale dostroili mnie, a potem spotkalem sie z jednym dobrym pozyczkodawca nazwanym przez pana Johna Louisa po tym, jak zawarlismy wszystkie umowy, które obiecal umiescic na mojej twarzy porównanie po przekazaniu pozyczki, nigdy nie wierzylem mu, ale po moja obiecujaca pozyczka otrzymala wiadomosc e-mail z powiadomieniem na moim rachunku bankowym, ze otrzymalem kwote 50 000,00 dolarów, bylem tak szczesliwy, ze ten John Louis Loan Company zostal wyslany do mnie i mojej pieknej rodziny, a my zaczynamy nowe i dobre zycie, prosze, moi bracia i siostry, jesli potrzebujesz jakiejkolwiek pozyczki, po prostu uprzejmie skontaktuj sie z Johnem Louisem szybko na jego e-mailu firstpdploanfirm@gmail.com lub WhatsApp na +1 (216) 9293822, aby uzyskac wiecej informacji jak najszybciej ...

  OdpowiedzUsuń
 140. Dzień dobry,

    Uzyskaj pożyczkę w wysokości 2,5% z NORWEGIĘ POŻYCZKIEM KONSULTANTA. To łatwe, szybkie i bezpieczne.

  KONTAKT,

  E-MAIL: nortionloanconsultant@gmail.com

  TELEFON: +17815611941

  WHATSAPP: +2347067093957

  Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 141. Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, spłacasz rachunki, dajemy pożyczkę w wysokości od 3 000 do 500 000 000, oferujemy lub rodzaje pożyczki tutaj z 2%. Czekam na twoją aktualizację dotyczącą tej sprawy. Dziękujemy za poświęcony czas i zrozumienie! Więc wróć do nas, jeśli jesteś zainteresowany. Skontaktuj się z nami pod naszym adresem e-mail: Fredjosephloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 142. Uwaga

  Sky Level Finance oferuje najlepsze opcje pozyczek mozliwych kredytobiorców. Oferujemy pozyczki i mozliwosci finansowe Na calym swiecie Jestesmy jednym z niewielu kredytodawców, którzy oferuja pozyczki gwarantowane bez oplaty dodatkowej. Wymyslilismy niesamowite opcje pozyczek, a kazda z tych opcji odpowiada wymaganiom finansowym kredytobiorców. Oferujemy pozyczki o oprocentowaniu 2%.

  Niezaleznie od tego, czy jestes bez pracy, czy pokazujesz zlej sytuacji kredytowej, lub potrzeba finansowania, zawsze bedziesz miec zle kredyty kredytowe Gwarantowane zatwierdzenie finansowania na poziomie Sky. Jestesmy prawdziwym zasobem online dla pozyczek zabezpieczonych bez gwaranta. Nasza zabezpieczona pozyczka bez sprawdzenia zdolnosci kredytowej jest równiez pelna lepszych ofert i wiecej opcji.

  Podejmujemy szybka decyzje w sprawie wniosku o pozyczke. Nasze procedury skladania wniosków o pozyczke online sa proste, latwe i mozesz oczekiwac od nas szybkiej decyzji. Nie ma absolutnie zadnej potrzeby skomplikowanej dokumentacji ani rozmów i spotkan, nie bedziesz musial stawic czola zadnemu uciskowi ani frustracji. Zycie stanie sie miekkie.

  Zatwierdzenie zabezpieczonych pozyczek bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej sprawi, ze Twoje zycie bedzie plynne, latwe i jeszcze bardziej godne szacunku.

  Dbamy o mozliwosci finansowe wymienione ponizej:

  Finansowanie poczatkowe
  Finansowanie nieruchomosci komercyjnych *
  Joint Venture / Association z dlugoterminowymi relacjami biznesowymi
  Kapital poczatkowy / finansowanie poczatkowe
  Finansowanie biznesowe
  Prywatne fundusze kapitalowe
  Finansowanie prywatnego kapitalu nieruchomosci
  Konsolidacja zadluzenia
  Pozyczki zabezpieczone / niezabezpieczone
  Pozyczki osobiste
  Pozyczki komercyjne
  Kredyty na nieruchomosci

  Porozmawiaj z naszym doradca kredytowym, kontaktujac sie z nami dzisiaj ... e-mail:
  skylevel.finance@gmail.com

  strona internetowa: www.skylevelltd.com

  OdpowiedzUsuń
 143. Witamy w Armstrong Holdings Plc, prywatnej firmie w Shares, założonej w lipcu 1985 roku w Wielkiej Brytanii, USA, we Włoszech, HISZPANII, która specjalizuje się w kredytach, pożyczkach inwestycyjnych, finansach Nieruchomości i hotelarstwo, przemysł i zrównoważone technologie, szkolenia specjalistyczne, zdrowie, rolnictwo , przemysł, górnictwo, energia i dodatkowe projekty przyjazne dla środowiska. Czy potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie projektu swoich marzeń, Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Armstrong Holdings Plc działa jako pożyczkodawca, a fundusz będzie wypłacany z czystym odsetkiem w wysokości 2% rocznie na przedsiębiorców w swoich projektach inwestycyjnych. Oferujemy kredyty z kapitałem podstawowym o minimalnym zasięgu 5 tysięcy dolarów (5000 USD) i maksymalnym przedziale 50 milionów (50 000 000 USD) przy 2% stopie procentowej i warunkach pożyczki 1-30 lat, jesteśmy bardzo chętni, aby Ci pomóc. pożyczki takie jak Business Expansion Loan lub pieniądze na spłatę swoich długów, Commercial Loan * Personal Loan * Business Loan * Projekt / Contract, Złóż wniosek przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji z następującymi szczegółami na ten adres e-mail poniżej: armstrongholdingsplc@gmail.com

  Pełne imię i nazwisko:
  Adres:
  Wiek:
  Kraj:
  Wymagana kwota:
  Trwanie:
  Numer telefonu komórkowego:

  Pozdrowienia
  Armstrong Holdings Plc

  OdpowiedzUsuń
 144. Cześć...

  Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista dla nieruchomości i wszelkie rodzaje finansowania biznesowego Złóż wniosek już dzisiaj, a otrzymasz od nas pożyczkę.

  Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki!

  * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR
  * Pożycz od 5000 USD do 90 000 000 USD
  * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.
  * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ...

  Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700

  Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com
  Call / Sms: +1518 621 2700

  Nadawanie światu znaczenia.

  Pozdrowienia.

  Najlepsza na świecie firma oferująca pożyczki

  OdpowiedzUsuń
 145. Specjalizujemy się w usługach finansowych, oferując kredyty lokalne / międzynarodowe, zapewniając zabezpieczone i niezabezpieczone opcje pożyczek osobom fizycznym i instytucjom współpracującym przy bardzo konkurencyjnych stawkach kredytowych i elastycznych warunkach w celu spełnienia wszelkich warunków finansowych. Nie ma znaczenia, czy masz słaby wynik kredytowy, wciąż możemy zapewnić Ci szybką gotówkę na niespodziewane Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać szybkie i przystępne pożyczki, które odpowiadają wszystkim budżetom i wymaganiom: socialfinancelimited8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 146. Cześć...

  Drogi aplikantu, jestem Mr.Favour Melody World Best Loan Offer Company LTD .. Jesteśmy międzynarodową firmą pożyczkową. To okazja finansowa na wyciągnięcie ręki Zapewniamy pożyczki biznesowe i osobiste itp., O ile dotyczą one pomocy finansowej. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista dla nieruchomości i wszelkie rodzaje finansowania biznesowego Złóż wniosek już dzisiaj, a otrzymasz od nas pożyczkę.

  Złóż wniosek teraz o bardzo niskie oprocentowanie 2% pożyczki!

  * Oferujemy pożyczkę w EURO I DOLLAR
  * Pożycz od 5000 USD do 90 000 000 USD
  * Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.
  * Elastyczne warunki kredytu.
  * To świat szczęścia z nami przywracać tę radość, ubiegając się o pożyczkę z nami dzisiaj ...

  Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji .. ( favourworldbest990@outlook.com ) LUB SMS US TERAZ +1518 621 2700

  Napisz do nas już teraz: favourworldbest990@outlook.com
  Call / Sms: +1518 621 2700

  Nadawanie światu znaczenia.

  Pozdrowienia.

  Oferta najlepszej firmy na świecie

  OdpowiedzUsuń
 147. Potrzebujesz pożyczki na opłacenie rachunku, skontaktuj się z nami, ponieważ udzielamy pożyczki o oprocentowaniu 2% po więcej informacji, skontaktuj się z nami przez (szekfu770@gmail.com) +1677689004

  OdpowiedzUsuń
 148. Potrzebujesz pożyczki na opłacenie rachunku, skontaktuj się z nami, ponieważ udzielamy pożyczki o oprocentowaniu 2% po więcej informacji, skontaktuj się z nami przez (szekfu770@gmail.com) +1677689004

  OdpowiedzUsuń
 149. Witam, mam na imię SILVA, mieszkam w Polskim w ubiegłym tygodniu, szukałem pilnej pożyczki w wysokości 250 000 000. aby założyć firmę i opłacić rachunki, złożyłem podanie w firmie zwany Rank Carlos Loan Company w Wielkiej Brytanii Zostałem oszukany na około 6 000 $ od zeszłego tygodnia, wciąż szukałem pożyczki, ale pewnego dnia zobaczyłem jeden opublikowany w Internecie przez Priscillę, która obciążyła ją pożyczką, a następnie podążyłem za linkiem poniżej adresu e-mail {mrsmarylisaloanhome2@outlook.com}, więc złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości 250 000 000.ale zanim złożyłem podanie, byłem zbyt przestraszony, aby nie dać się oszukać, więc włożyłem całą moją do Boga i Mary Lisa, więc złożyłem podanie, a następnie natychmiast złożyłem wniosek, że otrzymałem pożyczkę w ciągu 3 godzin na moim koncie bankowym tutaj w Brazylii, więc chcę skorzystać z tej małej okazji, aby powiedzieć wszystkim tutaj w Brazylii, że nie ubiegają się o żadne niezabezpieczone pożyczki i zgodnie z moją wiedzą, że istnieje wielu pożyczkodawców, którzy nie są naprawdę kredytodawcami, ale w tym przypadku Mary Lisa ufam jej ku mojemu zadowoleniu, że tak naprawdę jest i twoja pożyczka jest gwarantowane, a następnie wyślij go e-mailem dzisiaj pod adresem kontaktowym (mrsmarylisaloanhome2@outlook.com) i jestem tu także, aby wysłuchać twojego własnego świadectwa jak ja, ponieważ nie mogę zachować tej wspaniałej historii tylko z mojego serca, dlatego podzieliłem się z każdym z nich dobrymi rzeczami, Pani Mary Lisa pomogła mi i mojej rodzinie, aby się skontaktować spotkać się z Marią Lisą i zapłacić jej za pożyczkę bez ulicy i rozczarowania, pragnąc usłyszeć wasze wspaniałe świadectwo, a dziś moje życie zmieniło się z historii na Chwałę i Niech Bóg błogosławi was i waszą rodzinę, idąc za dobrem naszego kraju, Polskiemu i niech Bóg błogosławi Marię Lisa i jej rodzinę.

  OdpowiedzUsuń