czwartek, 5 listopada 2015

Monitoring

Ponieważ prowadzimy na „Młocie” monitoring aktywności osób podających się za duchownych katolickich, godzi się wspomnieć o świeżutkim komunikacie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej dotyczącym sprawy o charakterze ogólnopolskim:

Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka uprzejmie informuje, że podający się za kapłana pan Sławomir Siąkała, powołujący się na zamieszkanie i pracę duszpasterską w parafii w Bierach bądź w Grodźcu, na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej, nigdy nie był kapłanem tej diecezji. Ponieważ nie ma żadnego dowodu, że przyjął święcenia kapłańskie, ostrzegamy przed jego działalnością, która wykracza już poza granice Diecezji Bielsko-Żywieckiej


„Bohater” owego komunikatu może mieć ważne (choć udzielone niegodziwie) święcenia kapłańskie od biskupa Stanisława Sawickiego. Dżentelmeni współpracowali niegdyś w Bractwie Św. Św Cyryla i Metodego, ale obecnie ich drogi najwyraźniej się rozdzieliły. Biskup Stanisław Sawicki aktualnie widnieje w ewidencji członków „Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce” (jest w nim także nasz inny stary znajomy ks. Damian Grzyb).

12 komentarzy:

 1. [quote]Biskup Stanisław Sawicki aktualnie widnieje w ewidencji członków „Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce”[/quote]
  Czy aby na pewno aktualnie [2015.11.06, 22:00] widnieje ? Jakoś nie mogę go tam dostrzec ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawka: dostrzegłem - jest jedynie wymieniony z imienia i nazwiska, bez zdjęcia/awatara jak wszyscy pozostali księża (stąd moje przeoczenie).

   Usuń
  2. Trzeba też dodać, że to właśnie on konsekrował biskupa tego kościoła, Adama Rośka.

   Usuń
 2. Święcenia Ks. Biskupa Stanisława Sawickiego w obrządku bizantyjskim w Soborze Katedralnym Przemienienia Pańskiego w Doniecku.

  http://bractwo.org/index.php/informacje/przeoony-generalny.html

  OdpowiedzUsuń
 3. No trzeba obserwować bacznie co się dzieję, bo duchownych za dużo to jak za mało.

  OdpowiedzUsuń
 4. O tym, skąd Stanisław Sawicki jest biskupem i kto go konsekrował, było na nieistniejącym już blogu biczmontaillou.pl. (Wszakże w internecie nic do końca nie ginie.)

  OdpowiedzUsuń
 5. O tym kto konsekrował bp. Sawickiego było wiadomo znacznie wcześniej. Nigdzie indziej tylko właśnie tu, na Młocie pojawiły się pierwsze informacje. Wtedy Bicz robił w pieluchy i jeszcze nie nazywał się Biczem. A wiadomo, że konsekratorem był znany pisarz ze Świętokrzyskiego, człowiek wielce zasłużony. Bp. dr Andrzej Juliusz S. zwany potocznie Andreasem Throfinnem.

  Szkoda, że podstrona poświęcona Bractwu zniknęła z Młota. To było znakomite miejsce wymiany informacji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzeju Pawle, zająłbyś się czymś bardziej pożytecznym niż pisaniem pierdół w sieci, bo Ci zupa we Wrocławiu stygnie. Tyle lat na karku, synek coraz starszy a Ty nadal w głowie masz jedno.
   Nie potrafisz napisać porządnie skrótu od słowa biskup <> a bierzesz się za klocki dla dużych i wykształconych chłopców-nie tędy droga.

   Do zobaczenia.

   Usuń
  2. Księże Diakonie Kościoła Starokatolickiego w RP, dawny Biczu, a teraz wielki historyku na służbie u Majewskiego...Twoi "fani" są bliżej, niż myślisz. Bacznie obserwują Twoje nowe wcielenie i zabawę w Kościół. Spotkamy się szybciej, niż się tego spodziewasz.

   Usuń
  3. Kiedy i gdzie, tylko to mnie interesuje. Jeśli masz na tyle odwagi, by to wszystko powiedzieć mi w twarz.

   Usuń
  4. Nie lubisz niespodzianek? A my lubimy i to bardzo. Popatrzenie Ci w oczy i powiedzenie prawdy to żaden akt odwagi. Raczej forma nobilitacji dla Ciebie. Rozmowa twarzą w twarz sugerowałoby, że jest jeszcze ktoś w tym światku, kto traktuje Cię poważnie i ma choć odrobinę szacunku do Ciebie. A wiadomo, że takich ludzi nie ma. Teraz udajesz świątobliwego diakona, ale nie myślisz chyba, że ktokolwiek się na tę maskaradę nabierze...

   Usuń