środa, 1 kwietnia 2015

Warszawa: indultowe obchody Triduum PRZENIESIONE do FSSPX

Przełożony Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Polsce x. Łukasz Weber został bardzo poruszony informacjami o godzinach celebracji Triduum Paschalnego narzuconych Duszpasterstwu Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej. Miały one wyglądać w następujący sposób:

2 IV - WIELKI CZWARTEK godz. 22.30
3 IV - WIELKI PIĄTEK godz. 14:00
4 IV - WIELKA SOBOTA: WIGILIA WIELKANOCNA godz. 23:00


To bardzo dobre godziny dla osób pracujących w trybie zmianowym, ale bardzo kłopotliwe dla zwykłych rodzin. – napisał wczoraj X. Weber FSSPX na swoim profilu na Facebooku – Dlatego zaproponowałem duszpasterzowi grupy Ojcu Krzysztofowi Stępowskiemu CSsR, że udostępnię mu kaplicę w domu zakonnym Bractwa przy ul. Garncarskiej 32 w Warszawie w dogodniejszych godzinach, to jest takich, jakie tradycyjnie są wybierane dla wiernych znajdujących się pod naszą opieką. Najlepiej, jakby celebracje trwały równolegle.Zaproszenie x. Łukasza Webera uzyskało w ciągu godziny ponad 200 fejsbukowych lajków, w związku z czym zostało, z przyczyn duszpasterskich, przyjęte. Porządek nabożeństw przy ul. Garncarskiej 32 w Warszawie znajduje się pod tym linkiem.

14 komentarzy:

 1. Czy mógłbyś wkleić link do tego posta na facebooku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne. Teraz jestem na tablecie i tu wciąż nie potrafię kopiować linków, ale wieczorem będę mógł to zrobić.

   Usuń
  2. Też byłbym wdzięczy za linka

   Usuń
 2. Udał się panu ten dowcip, jako żywo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Prima aprilis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Triduum warunki mielimy bardzo dobre i to nieprawda, że Msza kończyła się po północy, tym bardziej, że była zmiana czasu.
  Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego środowiska, biskup Nycz Kazimierz, naszej tradycji "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!

  To mówiłem ja - Jarząbek Wacław.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobno ex. biskup FSSPX nawiązał współpracę z bractwem brata bpa Sawickiego i ma w maju konsekrować ks. Grzyba na biskupa?

  OdpowiedzUsuń
 6. Prima Aprilis fujary!!!!!!!!! Hahahahah!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli to w istocie prima aprilisowy żart to żenujący!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żartem są godziny celebracji Triduum i ogólnie sposób traktowania wiernych tradycji przedsoborowej w lewobrzeżnej Warszawie. Ponurym żartem.

   Usuń
 8. Nie tylko w Warszawie, niestety... Łaskawie Msza Św. w Niedziele, w Wielkanoc już nie, w wakacje tez nie... nie wiem dlaczego? bo tak niby motu proprio stanowi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli gdzieś jeszcze są duchowni twierdzący, że Triduum nie można odprawiać w starym rycie, bo tak stanowi Summorum Pontificum, chętnie udostępnię pismo, jakie poznańskie środowisko WTŁ kilka lat temu dostało z komisji ED. Otóż ten rzekomy zakaz jest nieprawdą.

   Usuń
  2. poproszę na mail piotrskomalpao2kropkapl

   Usuń