sobota, 30 października 2010

ku pamięci Józefa kardynała Mindszenty'ego

Chciałbym zaprosić Państwa do wizyty w małej galerji poświęconej niezłomnemu Prymasowi Królestwa Węgier Józefowi kardynałowi Mindszenty'emu.

Pierwsze zdjęcia pochodzą z wnętrza budapesztańskiej bazyliki św. Stefana, konkatedry diecezji Ostrzyhom-Budapeszt.


Wśród nich pragnąłbym wyróżnić relikwię prawicy świętego króla Stefana:


Następne zdjęcia pochodzą z wystawy pamiątek po Kardynale Mindszentym, która była prezentowana w bazylice w latach 2007-2009.


Ostatnie zdjęcia pochodzą z Ostrzyhomia i pokazują Bazylikę św. Wojciecha


LINK DO GALERJI

2 komentarze:

  1. Witam!
    Natknęłam się na Pańskiego bloga i muszę przyznać, że jest on dość ciekawy...Jednakże pragnę zwrócić uwagę na liczne błędy w pisowni. Chodzi o ortografię. Reforma języka polskiego była przeprowadzona w latach przedwojennych, proszę Pana...Rozumiem, że jak na najjjjprawdziwszego Tradycjonalistę przystało, używa Pan języka sprzed reformy. Pragnę nadmienić,że prawdziwy tradycjonalizm opiera się na szacunku do przeszłości, branie z niej to co najlepsze, ale wpisywanie się niejako w teraźniejszość... A my, Polacy używamy dziś pięknego języka, bez udziwnień....

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Panu za uwagi. Rzeczywiście wolę polszczyznę przedwojenną od obecnej, której nie uważam za szczególnie piękną. Ale blog ma charakter autorski a taka forma języka może (powinna) skutecznie bronić przed kopjowaniem zawartych w nich treści na inne strony. Pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń