sobota, 21 maja 2011

Tradycyjne święcenia i prymicje AD 2011

Zapowiada się, że w najbliższych miesiącach zostanie wyświęconych na kapłanów kilku naszych rodaków, którzy zamierzają celebrować Najświętszą Ofiarę w rycie klasycznym, a nauczać będą wiernych prawdziwej i świętej wiary katolickiej, a nie jej posoborowego rozwodnionego ersatzu.

Najważniejszą uroczystością będą z pewnością pierwsze w Polsce tradycyjne święcenia kapłańskie od czasów "posoborowej odnowy Kościoła". Dojdzie do nich 4 czerwca w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie. Tego dnia o godzinie 9:00 diakon Marek Grabowski FSSP zostanie wyświęcony na kapłana przez JE biskupa Tadeusza Pieronka. Wspierajmy czcigodnego Diakona modlitwą przez pozostające do uroczystości dwa tygodnie! Bliższe informacje o osobie Diakona Marka znajdują się na stronie Bractwa Kapłańskiego Świętego PiotraMożna przekazać wsparcie materialne na organizację uroczystości wpłacając pieniądze na konto Fundacji Constitues Eos: 33 1540 1115 2111 6011 8561 0001 (w tytule wpłaty należy wpisać: "święcenia").

Msza prymicyjna Xiędza Grabowskiego odbędzie się w niedzielę 5 czerwca 2011 roku o godzinie 10.30 w kościele Św. Krzyża w Krakowie.

Tradycyjnie jak każdego roku pod koniec czerwca odbędą się święcenia diakonów Bractwa Świętego Piusa X. W tym roku wśród nich w Zaitzkofen znajdzie się nasz rodak x. Dawid Wierzycki. Uroczysta Msza prymicyjna Xiędza Dawida została zaplanowana na sobotę 16 lipca w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny w Warszawie-Radości. Zapewne odbędzie się ona w godzinach przedpołudniowych.

Z kolei należący do Instytutu Dobrego Pasterza subdiakon Sergiusz Orzeszko przyjmie święcenia diakonatu 25 czerwca 2011 r. w kościele św. Eligiusza w Bordeaux z rąk Jego Eminencji Dariusza kardynała Castrillóna Hoyosa. Oznacza to, że możliwe są jesienią kolejne święcenia kapłańskie Polaka !

Wspomnę też, że przynajmniej jeden z diakonów, którzy uzyskają święcenia kapłańskie w zwyczajnej formie rytu rzymskiego, planuje celebrację trydenckiej prymicji. Nie czuję się jednak upoważniony do upubliczniania jako pierwszy szczegółów związanych z temi uroczystościami.

AMDG

11 komentarzy:

 1. A o święceniach FSSPX to sza, cicho sza...

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonimowy, patrz 5 akapit.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może Anonimowy nie zna rozwinięcia skrótu "Bractwo św. Piusa X" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mea culpa: hau hau!

  OdpowiedzUsuń
 5. Stary Niedźwiedź22 maja 2011 18:13

  Czcigodny Krusejderze
  Fakt że ów kapłan zostanie wyświęcony przez chyba najbardziej "postępowego" biskupa polskiego KRK świadczy o niesamowitym poczuciu humoru Stwórcy.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zacny Stary Niedźwiedziu, ja oceniam JE bpa Pieronka zupełnie inaczej. Zwłaszcza w porównaniu do akukumenistów z Opolszczyzny. Przypomnij też sobie wypowiedzi bpa Pieronka o SLDowcach.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Krusejder, Stary Niedźwiedź
  A także w porównaniu do niektórych biskupów silnie związanych z pewną rozgłośnią i przy tym wyraźnie nieprzychylnych Mszy trydenckiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Można pisać: 12 czerwca o godz. 15:00 w kościele pw. Maryi Królowej w Poznaniu (Wilda) x.Marek Frąckowiak odprawi Mszę świętą prymicyjną w KRR

  zdjęcia ze zwyczajnej prymicji:
  http://img28.imageshack.us/img28/5208/marekprymicje.jpg
  http://img217.imageshack.us/img217/4066/marek1.jpg

  OdpowiedzUsuń
 9. Msza prymicyjna w klasycznym rycie rzymskim

  RZESZÓW. W niedzielę 19 czerwca, o godz. 15 w kościele św. Krzyża przy ul. 3 Maja będzie celebrowana uroczysta msza św. prymicyjna z asystą w klasycznym rycie rzymskim.

  Celebransem będzie jeden z wyświęconych w ostatnią sobotę w rzeszowskiej katedrze neoprezbiterów, ks. Antoni Więch pochodzący z parafii Niwiska. Podobnie jak w latach poprzednich, w mszy prymicyjnej weźmie udział także kilku innych nowowyświęconych księży, którzy udzielą zgromadzonym wiernym błogosławieństwa prymicyjnego poprzez nałożenie rąk.

  W 2007 r. papież Benedykt XVI “uwolnił” starą łacińską mszę, potocznie nazywaną trydencką, a niedawno Watykan potwierdził, że celem papieża było zapewnienie realnego dostępu do liturgii rzymskiej w starszej formie wszystkim, którzy tego pragną. W Rzeszowie gdzie działa Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej Diecezji Rzeszowskiej, msze św. według ksiąg liturgicznych z 1962 r. są regularnie sprawowane w kościele św. Krzyża, w każdą niedzielę o godz. 15.

  Żródło: http://supernowosci24.pl/msza-prymicyjna-w-klasycznym-rycie-rzymskim/

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczęść Boże. Jak mogę zaufać Bractwu Piusa, Tradycjonalistom. Państwo jako Tradycjonaliści twierdzicie, że podczas święceń Biskupich używane są słowa "wylej moc Ducha ochoczego, Ducha rządzącego". Prawda jest inna. Oto tekst modlitwy konsekracyjnej: - "Teraz, Boże, wylej na tego wybranego pochodzącą od Ciebie moc, Ducha Świętego, który włada i kieruje..."
  http://www.niedziela.pl/artykul/62701/nd/Swiecenia-biskupie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto, gdzie tak twierdzi? I co to ma do treści wpisu?

   Usuń