wtorek, 15 marca 2011

Przesłanie na posłanie

Mają ludzie u nas kiepełe !! Ledwo pojawiły się informacje o beatyfikacji Jana Pawła II, rozmaite cwaniaki itp. uaktywniły się w zarabianiu na kiczu, tandecie i głupocie ludzkiej. Jak inaczej nazwać bowiem ogłoszenie, jakie ukazało się ostatnio w "Naszym Dzienniku" ? Publikuję za forum krzyz, gdzie umieścił je Pan Casimirus.


Czemu nikt w gazecie aspirującej do miana katolickiej nie weryfikuje treści ogłoszeń ? Przecież ten cwaniaczek niewątpliwie przekroczył wszelkie granice ośmieszania Jana Pawła II.

Może dlatego, że nie ma granic ośmieszania ani ośmieszania się w polskiem posoborowiu. Pewien dość znany zakonnik umieścił na facebooku zdjęcia z imprezy ostatkowej, w której paradował w stroju stanowiącym skrzyżowanie subkultur: punkowej, blackmetalowej i gotyckiej:


Inny kapłan zaś zaszczycił uroczystość wręczania nagrody "Miłosierny Samarytanin 2010", na której byli obecni JE abp Celestyn Migliore i JEm Stanisław kard. Dziwisz strojem ... Indianina. Informacja również via forum krzyż, od Pana Thomasa


Czy ten wygłup powinniśmy przyjąć za dobrą monetę tylko dlatego, że osoba widniejąca na zdjęciu została laureatem ww. nagrody ?

1 komentarz:

  1. Przyszła żona i matka ośmiorga dzieci20 marca 2011 20:19

    No cóż, widocznie część narodu polskiego zamierza konkurować z produkowaną od lat pocztówką z trójwymiarowym Jezusem wiszącym na krzyżu, który puszcza tzw. 'oczko':// Nie wspominając o płonącej głowie Matki Bożej (są na rynku takie znicze!) i innych tego typu deprawocjonaliach...

    Jest gorsza rzecz - chociaż te poduszeczki zakrawają o groteskę, to jednak bardziej denerwuje mnie to, że w prawie każdym większym mieście musi pojawić się kiczowaty pomnik JPII (patrz Licheń - szczyt 'sztuki nowoczesnej'). Hm, to w sumie niezły temat na pracę magisterską;)))

    OdpowiedzUsuń